ایستادگی شهدا و صبر خانواده هایشان دشمن را به خاک مذلت نشاند
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه باید قدردان ایثارگری ها و خون مطهر شهدا باشیم، گفت: ایستادگی و جانفشانی های شهدا و صبر و گذشت خانواده هایشان موحب به مذلت نشاندن دشمن و سرافرازی ایران اسلامی شد.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز پنجشنبه در اجلاسیه نهایی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در سالن ۶ هزار نفری ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج اظهار داشت: ایران اسلامی اکنون به واسطه ایثارگری های شهدا، صبر و شکیبایی خانواده معظم آنان و حمایت و ایستادگی های ملت، در دنیا سرافراز و سربلند است.

وی با بیان اینکه امام راحل باب شهادت را در کشورمان باز کرد، افزود: توصیه های ایشان باعث شد انسان های بزرگی طعم شهادت را چشیده و به ملکوت برسند ضمن اینکه امروز همه ارزش شهدا و خانواده های شهیدان را به خوبی می دانیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: مردم کردستان و شهدای این خطه با فدارکاری های بزرگ حاضر نشدند یک وجب از خاک کشورمان را به دشمن واگذار کنند و همزمان با مزدوران معاند و ضد انقلاب و دشمن بعثی مبارزه کردند.

آیت الله شاهرودی تاکید کرد: کسانی که خواب نارامی و ناامنی در کردستان را می دیدند و فکر می کردند جایگاه امنی برای آنان خواهد بود باید بدانند امنیت در این استان حاکم است و هیچ خدشه ای به آن وارد نخواهد شد.

وی با بیام اینکه این امنیت جز با ولایتمداری و ایثارگری های ملت بدست نیامده است، گفت: بزرگانی از همه طیف های خطه کردستان جان خود را برای امنیت میهن اسلامی از دست دادند که ۵۰ نفر از روحانیون شهید از جمله آنان بودند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم اظهار داشت: باید در برابر صبوری پدران و مادران که جگر گوشه های خود را روانه جبهه ها کردند سرتعظیم فرود آورد چرا که مدیون ایثارگری ها و گذشت شهدا و خانواده هایشان هستیم.

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه باید قدردان خون شهدا باشیم، افزود: شهدا جانفشانی کردند تا از شرف، عزت، ناموس و آب و خاک این کشور دفاع کنند تا دست ناپاک دشمنان به میهن اسلامی نرسد.

وی یادآور شد: شهیدان درس کرامت، عزت و بزرگواری را به ما آموختند و با قطره قطره خون خود درخت آرامش و امنیت را در این سرزمین مقدس کاشتند و بهترین معامله را با خداوند متعال کردند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ایران هیچوقت قصد تجاوز به کشوری را نداشته و ندارد چرا که این نظام براساس مبانی دینی، صلح و دوستی پایه گذاری شده است.

نخستین کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در محل سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج با حضور جمعی از مردم و بسیجیان، مسئولان استانی، کشوری، نیروهای مسلح مستقر در منطقه و سردار حسن سلامی فرمانده سپاه انقلاب اسلامی و میهمانانی از ۲۲ استان کشور در حال برگزاری است.
مقدمات این کنگره از حدود ۲ سال پیش آغاز شد و با برگزاری پیش کنگره‌های مختلف از جمله ۲۵ اجلاسیه شهدا شهرستان‌ها، شهدا اقشار مختلف از جمله فرهنگی، روحانیان و دانشجویان قدم در مسیر نهایی گذاشت.
رونمایی از سردیس و تندیس شهدا اقشار و شاخص از جمله شهدای دانشجو، کارگر و فرهنگی از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این کنگره بود امروز همزمان با برگزاری کنگره ملی از سردیس برادران شهید شبلی در سنندج رونمایی شد.
تألیف ۲۵ کتاب در حوزه جهاد و شهادت و چاپ بیش از ۶۰ جلد کتاب خاطرات و زندگینامه شهیدان پیشمرگه کرد مسلمان، دانشجو، دانش آموز، فرهنگی و سایر اقشار و واگذاری جهیزیه‌های مختلف به نورعروسان نیازمند و اجرای طرح‌های محرومیت زدایی از دیگر برنامه‌های مقدماتی این کنگره ملی است.
استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر با عراق مرز دارد و در دوران دفاع مقدس به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و جدای از آن توطئه‌های قومی بود که توسط گروه‌های ضد انقلاب، این استان درگیر یک جنگ داخلی هم شده بود.

این اجلاسیه با حضور سردار حسپن سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، مرادنیا استاندار کردستان، اقشار مختلف مردم کردستان و فرماندهان سپاه استان های مختلف، خانواده معظم شهدا و نیروهای نظامی و انتظامی در ورزشگاه ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج در حال برگزاری است.

۷۳۵۵/‌۹۱۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =