۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83362161
۰ نفر
۲۲ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در البرز آغاز به کار کرد

کرج – ایرنا- در آیینی که در پایگاه سنجش مدرسه تربیت آموزش وپرورش ناحیه سه کرج برگزار شد ،۲۲ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان در استان البرز آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز در این آیین گفت: این برنامه هرساله با همکاری وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود.
عباس کشاورز اظهارداشت: پیش بینی می شود در این پایگاه ها بیش از ۴۳ هزار نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان در سطح استان مورد ارزیابی قرار گیرند.
وی هدف از اجرای این طرح را در ۲ بخش تشخیص اولیه و تخصصی در زمینه ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی پسران و دختران برای ورود به پایه اول ابتدایی و پیش دبستانی عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح نوآموزان از نظر بینایی سنجی، شنوایی، آمادگی تحصیلی به ویژه از نظر هوش توسط کارشناسان در پایگاه های اولیه و تخصصی مورد سنجش قرار می گیرند.
کشاورز با بیان اینکه کارشناسان آموزش دیده، مسئولیت سنجش دختران و پسران دارای شرایط سنی اعلام شده برای ورود به پایه اول ابتدایی و همچنین پیش دبستانی را در بخش سلامت جسمی و ذهنی بر عهده دارند، اضافه کرد: اجرای طرح سنجش در پایگاه های فعال در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز را تا پایان شهریور ماه

ادامه دارد.

وی به نقش مهم ضریب هوشی و سلامت جسمی در افراد برای یادگیری نکات آموزشی - تربیتی در کلاس درس پرداخت و افزود: دانش آموزانی که در تشخیص اولیه با مشکل روبرو شوند و تائید کارشناسان را در پرونده اشان نداشته باشند به پایگاه تخصصی سنجش فعال درکرج ارجاع داده می شوند.
وی تصریح کرد: اولین مرحله برای ثبت اطلاعات نوآموزان در سامانه سنجش سلامت را مراجعه والدین برای ثبت نام فرزندانشان در نزدیکترین مدرسه ابتدایی به محل سکونتشان را با در دست داشتن مدارک لازم تشکیل می دهد.
وی تاکید کرد: این برنامه از سال ۷۲ در کشور شروع شده و هر ساله با تحلیل و بررسی آن، نتایج بسیار خوبی داشته است.

۲۸۱۹/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =