سردار رجبی: کردستانی ها برای امنیت و بیداری کشور چیزی کم نگذاشته اند
سردار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: مردم این استان در دوران مختلف از جمله قائله کردستان و جنگ تحمیلی و دوران پس از آن برای امنیت و پایداری بیداری امت اسلامی چیزی کم نگذاشته اند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی روز پنجشنبه در کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید کردستان اظهار داشت: سند جانفشانی مردم کردستان در راستی امنیت پایداری و بیداری ۵۴۰۰ شهید گلگون کفن این استان و بیش از ۱۰ هزار شهید اهل سنت نیز مربوط به استان های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه است.
وی اضافه کرد: قائله کردستان اولین جنگی بود که ایای سلطه بعد از پیروزی انقلاب بر چهره مردم ایران اسلامی که انقلاب شأن ثمره خود هزاران شهید بود، نواختند.
سردار رجبی افزود: هنوز بوی باروت شلیک رژیم شاهی از خیابان های شهر محو نشده بود که گلوله های ضد انقلاب در خیابان ها نواخته شد تا مردم ایران اسلامی را در آزمونی جدید قرار دهد.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: این توطئه باعث شد حرکتی جمعی از سوی پیشمرگه کُرد مسلمان و انقلابی مهاجر در کردستان شکل بگیرد و با فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب با این عنوان که ما در کردستان با کفر می جنگیم نه کُرد، باعث حرکتی خودجوش شد و یاران کردستان عزیز را بیشتر کرد.
وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز در اردیبهشت سال ۸۸ در میدان آزادی سنندج نیز سخنانی با بُعد منطقه ای و جهانی در خصوص مردم کردستان مطرح کردند.
سردار رجبی تاکید کرد: ایشان کردستان را سرزمین فرهنگی و زبان کُردی را سرمایه ملی و ایران را کشوری ملی اعلام کردند و این استان افتخار دارد قدمگاه اتحاد جهان اسلام بین مذاهب مختلف از جمله اهل سنت و تشیع باشد.
وی اظهار داشت: علی رغم تمام توطئه ها در سایه یاران سفر کرده کردستانی اکنون این استان به یک منطقه ای امن تبدیل شده تا جایی که به یک الگویی در کشورهایی منطقه است.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اضافه کرد: اعلام می کنیم در سایه رشادت های رزمندگان اسلام استان کردستان یکی از امن ترین های منطقه خاورمیانه است.
سردار رجبی افزود: انتظار می رود برای جبران زحمت ها و ایثار و فداکاری مردم این استان با اجرای طرح های محرومیت اندکی از سختی های مردم را تسلی ببخشیم.
وی یادآور شد: در جریان دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضا و دست انداکاران این کنگره، ایشان با شور نشاط خاصی از مردم نجیب کردستانی نام بردند که باعث دلگرمی خدمات کردستانی است.
رونمایی از تندیس برادران شهید شبلی با حضور فرمانده کل سپاه در سنندج

نخستین کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در محل سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج با حضور جمعی از مردم و بسیجیان، مسئولان استانی، کشوری، نیروهای مسلح مستقر در منطقه و سردار حسن سلامی کل فرمانده سپاه انقلاب اسلامی و مهمانانی از ۲۲ استان کشور در حال برگزاری است.
مقدمات این کنگره از حدود ۲ سال پیش آغاز شد و با برگزاری پیش کنگره های مختلف از جمله ۲۵ اجلاسیه شهدا شهرستان ها، شهدا اقشار مختلف از جمله فرهنگی، روحانیان و دانشجویان قدم در مسیر نهایی گذاشت.
رونمایی از سردیس و تندیس شهدا اقشار و شاخص از جمله شهدای دانشجو، کارگر و فرهنگی از دیگر برنامه های حاشیه ای این کنگره بود و همزمان با برگزاری کنگره ملی سردیس برادران شهید شبلی در سنندج رونمایی شد.
تألیف ۲۵ کتاب در حوزه جهاد و شهادت و چاپ بیش از ۶۰ جلد کتاب خاطرات و زندگینامه شهیدان پیشمرگه کرد مسلمان، دانشجو، دانش آموز، فرهنگی و سایر اقشار و واگذاری جهیزیه های مختلف به نورعروسان نیازمند و اجرای طرح های محرومیت زدایی از دیگر برنامه های مقدماتی این کنگره ملی است.
استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر با عراق مرز دارد و در دوران دفاع مقدس به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و جدای از آن توطئه های قومی بود که توسط گروه های ضد انقلاب، این استان درگیر یک جنگ داخلی هم شده بود.
۳۰۳۴/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =