۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83362068
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: طلاق در سمنان ۲۳ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- فرماندار شهرستان سمنان گفت: طلاق ثبت شده در این شهرستان سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهش ۲۳ درصدی را نشان می دهد.

سید عباس دانایی روز پنجشنبه در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سمنان در سالن جلسات فرمانداری افزود: بررسی آمار حاکی است آموزش و اطلاع رسانی نقشی موثر در کاهش طلاق دارد و سمنان در زمینه کاهش طلاق اقدام های خوبی انجام داده است.

در سال ۹۷ در شهرستان سمنان ۱۷۵ مورد طلاق و در سال ۹۶، ۲۲۹ مورد طلاق ثبت شد و در مجموع نرخ طلاق در استان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، حدود هفت درصد کاهش یافت.

به گفته فرماندار سمنان، برآیند داده ها نشان می دهد نرخ ازدواج در سال ۹۷ دارای روند کاهشی است و بر اساس آمار ازدواج ثبت شده در شهرستان سمنان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود هشت درصد کاهش یافته است.

فرماندار سمنان گفت: سال گذشته، ۳ هزار و ۳۸۷ واقعه فوت در استان سمنان ثبت شد که از این تعداد ۷۴۳ مورد در اداره ثبت احوال شهرستان سمنان بود.

وی با بیان اینکه وفات در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، نیم درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها، تومورها و بیماری های دستگاه های تنفسی، شایع ترین علت مرگ و میر در سمنان است.

دانایی خاطرنشان کرد: سال ۹۷ میانگین سن فوت شدگان استان سمنان در مردان ۶۶ و در زنان ۷۲ سال بود.

وی، بر همکاری بیشتر عوامل مرتبط با اعلام وقایع حیاتی به ویژه در مورد اعلام واقعه فوت در مهلت قانونی ۱۰ روزه به اداره ثبت احوال تاکید و با اشاره به کاهش آمار ثبت ولادت در کشور و استان سمنان در سال ۹۷، تصریح کرد: نرخ ازدواج در مرکز استان در سال گذشته هفت درصد کاهش یافته است.

دانایی یادآور شد: امیرعلی با ۶۱ مورد فراوانی و فاطمه با ۵۸ مورد فراوانی رایج ترین اسامی نوزادان در سال ۹۷ بود.

فرماندار سمنان ارائه آمار صحیح و تحلیل آماری را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و اظهار داشت: ارائه آمارهای دقیق و جامع به تصمیم گیری و تصمیم سازی کارشناسی و اصولی مسئولان در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی کمک می کند.

در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان سمنان آمار مربوط به طلاق، ازدواج، وفات و ولادت مورد تحلیل قرار گرفت و مقرر شد، اعضای این شورا در نشست بعدی درباره رفع موانع موجود در ثبت به موقع وقایع حیاتی به ویژه ولادت و وفات با شناسایی نقاط آسیب راهکار ارائه دهند.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط