۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 979
کد خبر: 83362033
۰ نفر

برچسب‌ها

فوتبال بی سابقه استانداری

روزنامه خراسان شمالی شماره ۲۰۱۲۶ روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه ۹۸ خود را با عنوان اصلی «فوتبال بی سابقه استانداری» منتشر کرد و با پرداختن به تصمیم مدیران استان برای خرید تیم فوتبال در دسته یک کشور، این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

در این مطلب چنین می خوانیم: شوت زیبای استانداری برای شورای شهر، دروازه دو میلیاردی را گشود و ساز تحسین برانگیزی را در فضای اخبار ورزشی استان ایجاد کرد.
استانداری از شورای شهر درخواست کرد دو میلیارد تومان به صورت یک ماهه به استانداری قرض الحسنه بدهد، برای خرید امتیاز لیگ دسته یک فوتبال.
این درخواست به تصویب شورای شهر رسید. برپایه این مصوبه، استانداری مقروض شورا قرار گرفت و تا یک ماه دیگر بنا شد مبلغ یاد شده به شورا برگردد.این اقدام استانداری علاوه بر اینکه خیز بلندی در جهت محرومیت زدایی فوتبالی استان است، اقدامی بی سابقه است که همه ورزشی ها را سورپرایز کرد.
دو میلیارد تومان مصوبه شورا به تنهایی جوابگوی امتیاز خرید تیم در لیگ دسته یک نیست، بلکه باید حدود دو میلیارد تومان دیگر به مبلغ یاد شده افزوده شود و حتی هزینه های حاشیه ای را در بر می گیرد که باید استانداری سر کیسه خود را شل کند تا بتواند دروازه فقر و محرومیت فوتبالی استان را باز کند.اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود استان ما هم در میادین فوتبال کشور توپی را شوت خواهد کرد و از چاله نداری خارج خواهد شد.بالاخره بازگشایی این دروازه می تواند فرصت زیبایی را برای استان رقم بزند و باید همه دست به دست هم دهیم تا استانداری بتواند این سینه کش سخت را به بلندا برساند و تیر خلاص را در ابتدا به هیولای نمی توانیم و نداریم، بزند.وقت آن است که بنگاه های کلان اقتصادی با حمایت مالی و جامعه ورزشی با حمایت همه جانبه، پرچم تحسین و خسته نباشید برای استانداری بلند کنند تا با قوت، خیز ورزشی خود را به پایان برساند و ادامه دار باشد.
جلسه فوق العاده شورای شهر بجنورد روز گذشته با درخواست استاندار خراسان شمالی برای کمک به خرید امتیاز لیگ دسته یک فوتبال کشور برگزار شد. این جلسه در حالی تشکیل شد که هیچکدام از متولیان فوتبال و ورزش در جریان برگزاری آن نبودند!
«سید احمد وکیلی» عضو شورای شهر بجنورد در حاشیه این جلسه از ورزشی گفت که می تواند سودآوری و با آمدن تیم ها و اتفاق های بزرگ ورزشی رونق استان را در پی داشته باشد و ثمرات آن به استان ما بر گردد.
وی بیان می کند: می توانیم از رشته های ورزشی با بازیکنان بومی که داریم، حمایت کنیم مثل فوتسال، جودو، والیبال، قایقرانی و کشتی و در سطح برتر کشور باشیم. وی ادامه می دهد: استادیوم ۱۹ مهر را می خواستند به زور به ما بدهند ولی قبول نکردیم.وی اظهار می کند: زمان جا به جایی شهردار است و همه نگرانند با رفتن او حقوق نیروها پرداخت نشود. ما نمی خواهیم مشکل دیگری اضافه کنیم. پول قرض می دهیم ولی امیدواریم بتوانیم پس بگیریم.او از اینکه شهرداری نمی تواند تیم داری کند، می گوید و می افزاید: ما تافته جدا بافته ایم؛ شهرداری ها در دیگر استان ها تیم داری می کنند ولی استان ما این اجازه را ندارد! وزارت کشور و قانون جلوی ما را می گیرند! او از راه اندازی باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری می گوید و راهی که با داشتن آن بیشتر می توان به ورزش کمک کرد.
وکیلی ادامه می دهد: ما موافقیم که تیم داری و از ورزش حمایت کنیم ولی نمی توانیم!
با توجه به توان مان در شهرداری و نیاز شهرمان نمی توانیم این کار را بکنیم و اولویت با درست شدن کوچه ها و خیابان هاست.
با تماس دوباره با سید احمد وکیلی برای پیگیری دقیق تر خبر قرض دو میلیارد تومان به استانداری برای خرید لیگ دسته یک فوتبال کشور، به ماجرای جالبی برخوردیم که حیف است در ادامه نیاید! او می خندد و از تصمیم جدیدی می گوید که باعث شده به مصوبه جلسه دیروز بیشتر فکر کند؛ مصوبه ای که دیگر ثبت و تصمیم اش گرفته شده است ولی طی جریان تازه ای در این مسیر به او گفته شده شما تیم را در لیگ دسته یک کشور بخرید یک ماه دیگر پتروشیمی خراسان این قرض را پرداخت می کند! او البته بر این نکته هم تاکید می کند: در تیمی که نمی توان روی فوتبال بازی کردن جوانان بجنوردی در آن حساب کرد چرا باید سرمایه گذاری کرد! حالا شما بگردید و ما بگردیم و پیدا کنیم پرتقال فروش این ماجرای فوتبالی پر از علامت تعجب را که خود فوتبالی ها هنوز در شوک این تصمیم هستند!

۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =