۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۷
کد خبر: 83362025
۰ نفر
رئیس نظام مهندسی تهران: امضا فروشی نداریم

تهران- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بحثی به اسم امضا فروشی در میان مهندسان این سازمان نداریم اما اگر تخلفی انجام شود متخلف به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی معرفی می‌شود.

به گزارش ایرنا, محمد طاهری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: آماری از تعداد افراد متخلف معرفی شده به شورای انتظامی نداریم اما حتماً در هر صنف و شغلی متخلفانی مشاهده می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه ساخت و سازهای این استان تا چه میزان دارای کیفیت قابل قبولی نظام مهندسی هستند, افزود: بر اساس قانون نظام مهندسی متولی نظارت بر کیفیت ساخت و ساز است اما باید همکاری و تعاون خوبی میان این نهاد و شهرداری انجام گیرد.

طاهری یادآورشد: تلاش می‌کنیم کیفیت خدمات مهندسی را به خصوص در پروژه‌های بالای ۲ هزار متر مربع را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: کیفیت نظارت در پروژه‌های بالای ۲ هزار متر که شناسنامه فنی و ملکی دریافت می‌کنند قطعاً قابل قبول است.

طاهری گفت: نمی‌توانم آمار دقیقی از ساخت و سازهای فاقد کیفیت این استان به خصوص پایتخت بدهم اما حتماً ضعف‌هایی داریم.

وی در ادامه پیرامون ورود مستقیم این نهاد برای شناسایی ساختمان‌های فاقد ایمنی لازم مانند پلاسکو اعلام کرد: ورود ما مشروط به اجرای مبحث ۲۲ قانون نظام مهندسی ساختمان است و تا زمانی که این قانون اعمال نشود دست ما بسته است و نمی‌تواند چندان به بحث کنترل کیفی ایمنی وارد شویم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد: زمانی که این قانون (ماده ۲۲ قانون نظام مهندسی) به درستی اجرا نمی‌شود نمی‌توانیم به بحث کنترل اجزای ساختمان ورود کنیم.

وی تصریح کرد: برای اجرای این قانون باید وزارت راه و شهرسازی, شهرداری و نظام مهندسی ساختمان به طور همزمان باید ورود کنند و هر کسی باید مسئولیت خود را به درستی اجرا کند اما این موضوع راکد مانده است.

طاهری از کاهش آمار پروانه‌های ساختمانی طی سال ۹۷ نسبت به سال‌های گذشته خبر داد.

ماده ۲۲ قانون نظام مهندسی مربوط به مباحث تعمیر و نگهداری ساختمان هاست.

تهرام/۳۰۰۱//‏۶۱۳۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha