۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 1386
کد خبر: 83362004
۰ نفر
شهرستان بستان آباد صاحب بندر خشک می شود

تبریز-ایرنا-نماینده مردم شهرستان بستان آبادگفت: با بهره برداری از پروژه راه آهن میانه -تبریز اولین پارک لجستیک (بندر خشک) شمالغرب کشور در شهرستان افتتاح می شود.

محمد وحدتی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به گام‌های پایانی خط آهن میانه تا بستان آباد گفت: با بهره برداری از این پروژه عظیم اولین پارک لجستیکی یا بندر خشک منطقه شمالغرب کشور در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار و با اعتباری افزون بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در شهرستان بستان آباد با مشارکت بخش خصوصی احداث خواهد شد.
وی در ادامه به ظرفیت بالای شهرستان بستان آباد در زمینه تولید و اشتغال نیز اشاره کرد و گفت: وجود واحدهای بزرگ دارویی، صنعت فولاد و صنایع غذایی، این شهرستان را به یکی از سه ضلع صنعت استان و منطقه تبدیل کرده که در صورت حمایت مسئولان می‌تواند نقش محوری در افزایش و توسعه تولید ملی و رونق اشتغال داشته باشد.
وحدتی بر لزوم تسریع در اجرای پروژه‌های راه سازی شهرستان تاکید کرد و گفت: تعریض و بهسازی پل قدیمی اوجان که از وسط شهر بستان آباد می‌گذرد یکی از نیازهای اصلی توسعه شهرستان و خواسته‌های مردم منطقه است که باید بزودی عملیات اجرایی آن با مشارکت شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی آغاز شود.

بندر خشک به پایانه‌ای ترکیبی در داخل کشور و مجاور خطوط اصلی ریلی و جاده‌ای مبادلاتی مانند ایستگاه‌های ریلی و پایانه‌های جاده‌ای گفته می‌شود که در نزدیکی مراکز تجمع کالا (تولید یا مصرف) بوده و حداقل به وسیله ۲ شیوه ریل و جاده به بنادر ساحلی یا مرزهای فعال تجاری متصل است.

/ ۳۰۷۱/‌۷۲۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =