انقلاب اسلامی در عرصه تمدن سازی جهان سرفصلی نوین ایجاد کرده است

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران سرفصل نوینی در عرصه تمدن سازی و مهندسی نظم نوین برای تاریخ جهان ایجاد کرد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز پنجشنبه در نشست با مسؤولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر افزود: یکی از ابعاد نظم نوین و تمدن سازی حوزه اقتصاد است چراکه اقتصاد یک مقوله فوق العاده دانشی و متأثر از نگاه فرهنگی است.

وی بیان کرد: در صحنه جهانی که تمام عرصه‌های سیاسی با نگاه اقتصادی مدیریت می‌شود کشوری موفق است که بتواند در جغرافیای وسیع جهان نقش مهمی در اقتصاد خودکفا، متحول و تأثیر گذار داشته باشد این اقتصاد محقق نمی‌شود مگر اینکه بر پایه‌های دانش استوار باشد.

امام جمعه بوشهر افزود: اقتصاد مقوله‌ای در حال تحول است و چنانچه این تحول مدیریت نشود تحول اقتصادی جهان ایران را مدیریت خواهد کرد.

صفایی بوشهری گفت: در این زمینه چنانچه یک نگاه عمیق و راهبردی نباشد و ظرفیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین المللی براساس سندی ۵۰ ساله شناسایی نشود به طور قطع تحولات اقتصادی کشور را مدیریت می‌کند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر معماری اقتصاد به دست لابی‌های صهیونیست و جهان استکبار به سرکردگی آمریکاست.

امام جمعه بوشهر عنوان کرد: جهان اکنون در معرض جنگ جهانی اقتصادی است و در این عرصه ایران اسلامی با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و طرح اقتصاد مقاومتی مطرح شده در جغرافیای نبرد اقتصادی دارای جایگاه فوق العاده ویژه ای است.

صفایی بوشهری ادامه داد: چنانچه اقتصاد مقاومتی اجرایی، نظارت و باز تولید پروژه کند می‌تواند ایران را به یکی از قطب‌های اقتصاد جهان و الگویی برای مقاومت جهانی در مقابل تهاجم‌های گسترده و پایان ناپذیر جهان اقتصاد تبدیل کند.

وی گفت: در این رابطه داشتن سند اقتصاد دانش بنیان یک اصل است و چنانچه افق و نقشه راه در بخش اقتصاد مشخص نباشد حرکت‌های اقتصادی به نتیجه دلخواه نمی‌رسد.

‏۶۰۴۷/‏۶۰۴۵/‏ ۷۲۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =