۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 83361969
۰ نفر

برچسب‌ها

جوانان مراغه در عرصه های فرهنگی پیشقدم هستند

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: مراغه دیار شاعران، دانشمندان و بزرگانی است که در حوزه ها و زمینه های مختلف در طول تاریخ تاثیرگذار بوده اند و امروز نیز جوانان این شهرستان در عرصه های فرهنگی و ادبی پیشقدم و از بهترین ها هستند.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از کتاب «ابلیس از دیدگاه عارفان» گفت: مراغه یکی از شهرهایی است که شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی و هنری زیادی را به جهان اسلام معرفی کرده و از این بابت باید قدردان این شهرستان و مردمان با فرهنگ آن باشیم.
وی افزود: نباید پتانسیل ها و ظرفیت های مردمان این دیار مورد غفلت قرار گیرد چرا که توجه به جوانان این شهرستان موجب ظهور بزرگان دیگری در حوزه های مختلف در تمامی زمان ها خواهد شد.
وی با تقدیر از نویسنده جوان کتاب «ابلیس از دیدگاه عارفان» گفت: آیات زیادی در قرآن کریم در خصوص شیطان آمده است و که در بیشتر این آیات شطان در معنای خاص یعنی ابلیس استفاده شده است.
پورمحمدی افزود: در ادبیات ملل اسلامی درباره ابلیس و طرد یا دفاع از او، به تلویح و تصریح، سخنان بسیار زیادی گفته شده است و برخی از عارفان نامی ایران، در خصوص اهمیت این شخصیت مهم قرآنی، حقایق زیادی را در آثارشان آشکار کرده اند.
وی اضافه کرد: کتاب «ابلیس از دیدگاه عارفان» نگاه متفاوتی به موضوع ابلیس و بحث های پیرامون آن داشته و نویسنده این کتاب موضوعات مربوطه را به خوبی به مخاطب و خواننده انتقال می دهد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این مراسم گفت: در سال رونق تولید، تولید علم و فرهنگ از اولویت های اصلی وزارت و اداره ارشاد شهرستان است.
احمد دادرس فیاضی افزود: در تلاشیم امسال قدم های موثری در تولید علم و بالا بردن فرهنگ عمومی شهرستان برداریم.
وی افزود: در سال گذشته ۱۵ عنوان کتاب از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مجوز چاپ و توزیع گرفته و همچنین ۵۰ عنوان کتاب از نویسندگان شهرستان در انتشارات شهرهای دیگر منتشر شده است.
دادرس فیاضی اضافه کرد: در حال حاضر ۴ موسسه انتشاراتی در حوزه نشر کتاب در شهرستان فعال هستند.
وی ادامه داد: انجمن های ادبی اوحدی، رثا و خانه شاعران در حوزه نظم و انجمن نویسندگان در حوزه نثر و نویسندگی فعالیت می کنند.
به گزارش ایرنا، کتاب «ابلیس از دیدگاه عارفان» نوشته علی فرجام از سوی انتشارات منشور سمیر در ۲۱۰ صفحه و یک هزار نسخه چاپ و منتشر شده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/‌۹۸۸۰برچسب‌ها