۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83361957
۰ نفر
طرح سازه های چوبی متحرک در مسیر ییلاقی ماسال آماده شده است

رشت - ایرنا - فرماندار ماسال با اشاره به جمع آوری دست فروشان در مسیر ییلاقی این شهرستان، از آماده شدن طرح استقرار سازه های چوبی متحرک در این مسیر و واگذاری آن به دکه داران از سوی بخشداری مرکزی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا محمدجواد عامر در نشست با مدیرکل منابع طبیعی استان، با بیان اینکه چندین پروژه آسفالت شهرستان با مشکل منابع طبیعی مواجه هستند، افزود: امیدواریم با رفع مشکل منابع طبیعی، هر چه سریع‌تر پروژه آسفالت مسیر مشهد میرزا و آسفالت طالب دره به حاجی بیجار شاندرمن اجرایی شود.
وی با اشاره به جمع آوری دست فروشان در مسیر ییلاقی ماسال خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکثر این افراد از قشرهای ضعیف جامعه هستند، طرحی از سوی بخشداری مرکزی جهت استقرار سازه‌های چوبی متحرک در این مسیر و واگذاری آن به دکه داران آماده شده که امیدواریم با همکاری منابع طبیعی و اجرای این طرح علاوه بر ساماندهی دکه‌های ییلاقی، بتوانیم با ایجاد اشتغال و درآمد زایی برای قشر آسیب پذیر از آسیب‌های اجتماعی منطقه بکاهیم.
فرماندار ماسال تعیین وضعیت طرح‌های بام‌های سبز ماسال و شاندرمن را یکی دیگر از دغدغه‌های شهرستان در حوزه منابع طبیعی ذکر و اضافه کرد با توجه به کمبود اعتبارات دولتی و شهرداری‌ها می‌توان در این بخش از پتانسیل بخش خصوصی جهت دیواره سازی و تثبیت بستر بام سبز بهره گرفت.
عامر پروژه بام سبز شاندرمن را نیز پروژه‌ای جذاب برای گردشگران که دارای ظرفیت اشتغالزایی است، دانست و تاکید کرد: با تهیه طرح مناسب می‌توان از این پتانسیل به خوبی در جهت توسعه بخش شاندرمن بهره گرفت.
وی با اشاره به وقوع سیلاب در مناطق بالادستی و ییلاقات اظهار داشت: به عنوان مثال در منطقه خشکه دریای شاندرمن که پتانسیل فوق العاده ای در زمینه‌های گردشگری و کشاورزی دارد در صورت اجرای طرح آبخیزداری و احیای آن می‌تواند نقطه عطفی در توسعه این منطقه باشد.
فرماندار ماسال مشکل برقراری انشعاب برق، گاز و آب برای روستاهای داخل طرح هادی مانند پنگاپشت را یکی دیگر از مشکلات منابع طبیعی شهرستان عنوان و تصریح کرد: دولت برای خدمات رسانی به این نقاط محروم هزینه‌های بسیاری کرده که انتظار می‌رود با همکاری منابع طبیعی و انجام روال قانونی بتوان تمامی ساکنین قبلی روستا را از نعمت برق و گاز برخوردار کرد.
عامر واگذاری زمین‌های منابع طبیعی در محدوده طرح‌های هادی را از دیگر درخواست‌های شهرستان ماسال دانست و تصریح کرد: امیدواریم با تسریع در اجرای ماده ۴ و انتقال طرح هادی به بنیاد مسکن در اسرع وقت اجرایی تا از این طریق مشکل بسیاری از اهالی روستا رفع شود.
پس از این جلسه بازدید مشترکی از پروژه‌های پارک کفود، آسفالت جاده طالب دره به حاجی بیجار شاندرمن و همچنین از رانش بام سبز و طرح پیشنهادی پارک جنگلی طاسکوه صورت گرفت.

شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =