تشکل های مردمی مهریز موازین شرعی را در جشن ها رعایت کنند

یزد - ایرنا - رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز گفت: رعایت و حفظ موازین و حدود شرعی در مراسم ها و جشن هایی که برگزار می شود، باید به عنوان یک وظیفه عمومی مدنظر متولیان دستگاه های فرهنگی و تشکل های مردم نهاد قرار گیرد.

حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی روز پنجشنبه در آستانه دهه کرامت ((۱۳ الی ۱۹ تیرماه)) در گفت و گو با ایرنا افزود: برگزاری جشن‌ها با رعایت موازین دینی و اخلاقی کاری لازم و پسندیده است و باید به مناسبت‌های مختلف در شهر و روستاها جشن برگزار شود.

از میلاد حضرت فاطمه معصومه (ع) تا امام رضا (ع) را دهه کرامت نامگذاری کرده اند.

امام جمعه مهریز ادامه داد: هیچ فردی و تشکیلاتی در شهر با جشن‌های صحیح بر اساس آموزه‌های دینی و همراه با رعایت مقررات و احترام به دیگران به خصوص به مناسبت میلاد ائمه اطهار (ع) مخالف نیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی مهریز خاطر نشان کرد: آنچه موجب رنجش و نارضایتی مردم متدین می‌شود رعایت نکردن حدود الهی در برخی مناسبت‌ها و جشن هاست که باید از گسترش آن جلوگیری کرد.

به گفته محی الدینی، ایجاد فضایی شاد و متنوع بر اساس ارزش‌های دینی و انقلابی نه تنها مذموم نیست بلکه در دین اسلام هم مورد تاکید قرار دار و سال‌های اخیر در این زمینه کارهای خوبی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشن‌های دهه کرامت، بر ضرورت برنامه ریزی، همفکری و هم پوشانی مردم، دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌ها تاکید کرد.

در ایران حدود ۱۲۰ مورد به مناسبت های مختلف از جمله روز، هفته و دهه نامگذاری شده است که در این ارتباط می توان به هفته جهاد کشاورزی، روز خبرنگار، هفته قوه قضائیه، هفته دولت و… غیره اشاره کرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =