برداشت گندم در ۲۹ هزار هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان انجام شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت گندم از فروردین تاکنون در سطح ۲۹ هزار هکتار از مزارع این استان انجام شده است.

علیرضا دهمرده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سطح زیر کشت گندم سال زراعی جاری سیستان و بلوچستان را ۳۲ هزار و ۱۵۰ هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: ۱۵۰ دستگاه کمباین مهاجر و بومی در کار برداشت گندم کشاورزان این استان را یاری می دهند.
وی با اشاره به خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان گفت: امسال ۱۱ مرکز خرید گندم شامل ۶ مرکز توسط تعاون روستایی و پنج مرکز متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی در سیستان و بلوچستان فعال شده که تاکنون ۱۶ هزار و ۲۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری کرده‌اند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امسال سه هزار تن گندم بذری از کشاورزان استان خریداری می‌شود که تاکنون هزار و ۳۸۰ تن گندم بذری خریداری شده است.

دهمرده گفت: گندم بذری با توجه به طبقه بذری ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از گندم نان خریداری می‌شود.

به گزارش ایرنا خشکسالی‌های چند سال گذشته سهم سیستان و بلوچستان از کل تولیدات بخش کشاورزی به ویژه گندم را با کاهش قابل توجه‌ای رو به رو کرده اما در سال آبی پیش رو امید است با توجه به بارندگی مطلوب در این استان شاهد بهبود وضعیت کشاورزی منطقه که معیشت ۷۰ درصد مردم را در بر می‌گیرد باشیم.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =