۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۹
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83361897
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم تخصیص آب استان کردستان افزایش یافت
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - سهم تخصیص آب استان کردستان با پیگیری های مستمر مدیران ارشد استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مساعدت و همکاری وزارت نیرو به ۹۹۷ میلیون متر مکعب افزایش پیدا کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، این افزایش تخصیص بر اساس ابلاغیه‌ای صورت گرفته که از این حجم به میزان ۲۴۳ میلیون متر مکعب برای اهداف زیست محیطی، ۱۵۹ میلیون متر مکعب به منظور مصارف شرب، ۵۰ میلیون متر مکعب برای مصارف صنعتی و ۵۴۵ میلیون متر مکعب برای مصارف کشاورزی تخصیص داده شده است.

در این راستا ۹۶ هزار و ۱۰۴ هکتار از اراضی دیم استان به کشت آبی، تبدیل می‌شود که از این سطح، مقدار ۱۶ هزار و ۹۹۴ هکتار در حوضه سفیدرود، ۲۸ هزار و ۱۵۱ هکتار در حوضه دریاچه ارومیه و ۵۰ هزار و ۹۵۹ هکتار در حوضه مرزی غرب قرار دارد.

اراضی موجود آبی به میزان تقریبی ۱۲۵ هزار هکتار است که با این افزایش سهم تخصیص، مجموع اراضی آبی استان به ۲۲۱ هزار هکتار خواهد رسید.

به منظور مهار و توسعه بهره برداری از منابع آب سطحی کردستان، هم اکنون ۳۴ طرح سد مخزنی شامل ۹ طرح درحال بهره برداری، ۱۱ طرح اجرایی و ۱۴ طرح مطالعاتی در استان وجود دارد.
تعداد دشت‌های استان ۹ مورد بوده که پنج دشت آن در نیمه شرقی، ۲ دشت در غرب و ۲ دشت دیگر در جنوب استان واقع شده است، دشت‌های قروه - دهگلان و چهاردولی در شرق استان جزو دشت‌های ممنوعه محسوب می‌شود.

۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =