۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 950
کد خبر: 83361892
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای زنجان تا هفت درجه افزایش می یابد

زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بر پایه پیش بینی های انجام شده، هوا در این استان در ابتدای هفته آینده با افزایش نسبی سه تا هفت درجه ای همراه خواهد بود.

سونا صرفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دمای فعلی شهرستان زنجان ۲۳ درجه است و عصر امروز / ‏‬ پنجشنبه / ‏نیز وضعیت جوی هوای استان با افزایش ابر همراه با وزش باد خواهد بود.

صرفی با بیان اینکه در ۴۸ ساعت آینده تغییر دمایی محسوسی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در برخی مناطق استان علاوه بر افزایش ابر، احتمال وزش باد نسبتاً شدید از ۴۰ تا ۶۰ کیلیومتر وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار داشت: دمای هوای شهر زنجان در ۲۴ ساعت گذشته با ۱۱ درجه به عنوان خنک‌ترین و شهر ماهنشان همچنین شهر آببر با ۳۴ درجه گرم‌ترین مناطق استان زنجان ثبت شد.

صرفی با اشاره به اینکه سامانه بارشی جدیدی طی ۷۲ ساعت آینده وارد استان نمی شود، گفت: به علت بارش‌های امسال و گرمای فعلی استان، رطوبت هوا در برخی از مناطق از جمله طارم در برخی از ساعات روز نسبت به سایر شهرها بالاتر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، میزان بارش‌ها در استان قابل توجه و چشمگیر بوده و افزایش زیادی نسبت به مدت مشابه خود در دراز مدت و سال گذشته داشته است.

در این مدت میزان بارندگی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل با میزان ۴۱۵.۴ میلیمتر، ۲۹.۴ درصد افزایش دارد.

هم اکنون اداره کل هواشناسی استان زنجان ۶۰ ایستگاه هواشناسی در این استان دارد که از این تعداد ۳۰ ایستگاه به صورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می‌کند.

۳۲۱۶/‏۳۰۸۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =