۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۵
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 83361889
۱ نفر

برچسب‌ها

اورژانس هوایی در ایرانشهر مستقر می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیر بازرگانی شرکت هلیکوپتری آوا سلامت گفت : ششمین پایگاه این شرکت بزودی در ایرانشهر راه اندازی می‌شود.

مدیر بازرگانی شرکت هلی کوپتری آوا سلامت وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ایرانشهر بیان کرد: با توجه به گستردگی حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر این شرکت ششمین پایگاه بالگردی خود را در این شهرستان راه اندازی می‌کند.

د. درانی افزود: با هدف توسعه ناوگان اورژانس هوایی و ارائه خدمات به مصدومین جاده ای، اورژانس هوایی این شرکت در ایرانشهر به عنوان مرکز بلوچستان مستقر می شود.

وی افزود: برای نخستین بار در ایران ساختاری غیر نظامی و بهره مند از گواهینامه های فعالیت اورژانس هوایی زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری را شرکت هلیکوپتری آوا سلامت از دستاوردهای وزارت بهداشت و درمان برعهده دارد.

مدیر بازرگانی شرکت هلی کوپتری آوا سلامت اظهار داشت: سطح فعالیت این شرکت براساس استانداردهای بین المللی با بهره گیری از هلی کوپتر مجهز به تجهیزات پیشرفته اورژانس انجام می شود و پرکاربردترین نوع وسیله پرنده در دنیا محسوب می شود.

درانی گفت: امتیاز ویژه آمبولانس هوایی آوا سلامت در این است که نه تنها با رعایت دقیق و تحت نظارت قوانین متضمن ایمنی از تلفات ناشی از حوادث پیش‌گیری می‌کند، بلکه با بهره‌گیری از بالگردها و تجهیزات پزشکی پیشرفته‌ای که هم‌اکنون در اروپا، ژاپن و بخش‌هایی از آمریکا و کانادا استفاده می‌شود، خدماتی با اثربخشی بسیار بالا و شایسته به مردم عزیز ارائه می کند.

وی بیان کرد: هم اینک کارهای اولیه برای استقرار این شرکت در ایرانشهر انجام شده و بزودی فعالیت خود را با استقرار بالگرد اورژانس در این شهرستان آغاز خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز با اشاره به وسعت ۱۰۰ هزار کیلومتری حوزه زیرپوشش این دانشگاه گفت: پراکندگی جمعیت، بالا بودن آمار تصادفات و کوهستانی بودن منطقه می‌طلبد اورژانس هوایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مستقر باشد.

دکتر مهران امینی فرد افزود: زیر ساخت ها و تاسیسات برای استقرار هلی کوپتر فراهم شده که امیدواریم هرچه سریعتر با همکاری مسئولان مربوط این امر تحقق یابد.

به گزارش ایرنا ارائه خدمات تخلیه و انتقال فوری مجروحان و بیماران به صورت هوایی (MEDEVAC) و با مراقبت‌های اولیه و حداقلی در قالب شرکت هلیکوپتری آوا سلامت که به منزله زیرساخت و بازوی هوانوردی وزرات بهداشت و سازمان اورژانس در نظر گرفته شده است، نه تنها ارائه خدمات چابک و تخصصی هم‌تراز کشورهای اتحادیه اروپا را ممکن می‌سازد، بلکه ایمنی مورد انتظار را تضمین می‌کند. همچنین هماهنگی بین ناوگانی که زیر نظر یک مرکز کنترلِ واحد، عملیات می‌کنند، در شرایط بحران و بلایای طبیعی، نقطه قوتی برای نظام مدیریت بحران کشور خواهد بود

تشکیل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت، در چارچوب طرح تحول نظام سلامت کشور، که فلسفه زیربنایی آن عدالت در رساندن خدمات پزشکی به کلیه مردم عزیز ایران است، تعریف شده است.

اثربخشی خدمات آمبولانس هلیکوپتری (HEMS) به قدری زیاد است که در بیش از ۸۰ درصد مأموریت‌های هوایی انجام‌شده، چنانچه از چالاکی حمل و نقل هوایی استفاده نمی‌گردید، بیمار یا مجروح بی‌تردید جان خود را از دست می‌داد.

امتیاز ویژه آمبولانس هوایی آوا سلامت در این است که نه تنها با رعایت دقیق و تحت نظارت قوانین متضمن ایمنی از تلفات ناشی از حوادث پیش‌گیری می‌کند، با بهره‌گیری از هلیکوپترها و تجهیزات پزشکی پیشرفته‌ای که هم‌اکنون در اروپا، ژاپن و بخش‌هایی از آمریکا و کانادا استفاده می‌شود، خدماتی با اثربخشی بسیار بالا و شایسته به مردم شریف ایران ارائه می کند.

مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت چندی پیش گفته بود: سالانه حدود ۲۰ هزار نفر براثر سوانح جان خود را از دست می‌دهند و ۶۰۰ هزار نفر مجروح می‌شوند.
علیرضا ولدخانی ادامه داد: شتاب بخشی به امداد در حوادث و سوانح جاده ای و انتقال بیماران از اهمیت خاصی برخوردار است و بالگردهای غیرنظامی و پیشرفته و تخصصی BK117 با توجه به امنیت و قابلیت‌های خاص خود ظرفیت مهمی در این بخش به شمار می‌روند.
وی افزود: ۶ فروند بالگرد تخصصی برای پایگاه‌های اورژانس هوایی به استان‌های مختلف اختصاص یافته است.
شرکت هلیکوپتری آوا سلامت به عنوان تنها شرکت غیرنظامی خدمات بالگرد امداد و نجات ایران در چارچوب 'طرح تحول نظام سلامت' که فلسفه زیربنایی آن عدالت در رساندن خدمات پزشکی، شتاب در امدادرسانی به مردم و چالاکی در انتقال بیماران و مصدومان است تاسیس شد.
مدیر عامل شرکت هلی کوپتری آوا سلامت ادامه داد: این شرکت خدمات امداد و نجات، با بهره گیری از بالگردهای تخصصی و پیشرفته BK117 که هم طراز با کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکایی است خدمات به بیماران و مصدومان ارائه می‌دهد.
هم اینک ۴۰ فروند بالگرد امداد و نجات در زمینه خدمات رسانی به مردم عزیز در سراسر کشور فعالیت دارند.

۷۳۱۴**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =