فضای معنوی بقاع متبرک در تقویت اعتقادی جامعه به کار گرفته شود

شیراز-ایرنا- تولیت حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) گفت: از فضاهای نورانی و معنوی آستان های مقدس و بقاع متبرکه در حالی که همه با هم منسجم و متحد باشند به بهترین وجه می توان به نفع مردم و در مسیر تربیت بنیه اعتقادی جامعه و شناساندن معارف اسلامی و ارتقا معنوی استفاده کرد.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب روز پنج شنبه در دومین اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه که به میزبانی حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) برگزار شد، افزود: انگیزه تشکیل این اجلاسیه ها از آغاز تا کنون ایجاد یک وحدت و اتحاد بین متولیان این بقاع متبرکه برای خدمت به خاندان نبوت بوده است.
وی اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه را سازنده دانست و گفت: این آستان ها قبله امید و آرامش برای ارادتمندان و دوستداران خاندان نبوت بوده و خواهد بود و مرجعی برای عموم مردم هستند.
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به شخصیت و جایگاه رفیع حضرت احمد ابن موسی (ع) نزد پدر بزرگوارشان گفت: شاید یکی از جلالت و عظمت امامزادگان شریف در همه طول زمان تعهد این بزرگواران نسبت به ولی امر زمان بوده و در شخصیت حضرت احمد موسی (ع) این موضوع را ملاحظه می‌کنیم که چه کار بزرگی انجام دادند.
نماینده مردم استان فار سدر مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: زمانی افکار بسیاری از شیعیان متوجه ایشان بود و برای بیعت کردن برای امامت ایشان تلاش می‌کردند، ایشان همگان را به خانه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) هدایت کردند و به همه اعلام کردند من در بیعت ایشان هستم و شما نیز لازم است بیعت کنید.

دومین اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه صبح روز پنجشنبه با حضور تولیت‌ها و نمایندگان حرم های مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) آغاز بکار کرد.
۹۲۵۴/‏۶۱۱۳

اخبار مرتبط