اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای کمک به صنایع

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت، آمادگی این دانشگاه را برای شروع همکاری و خدمت رسانی به صنایع استان در 6 محور اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعی کرمانشاه، در راستای کمک به ارتقای کارآمدی نظام اسلامی در عرصه‌های صنعت و معدن، سازندگی، اقتصادی، علمی، فناوری و مدیریتی با تربیت مهندسین طراز انقلاب اسلامی و حفظ و گسترش فضای ارزشی در جامعه مهندسی برای تحقق جامعه پیشرفته اسلامی، نشستی با حضور مسئولین سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان کرمانشاه و مسئولین دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به پتانسیل ها و توانمندی های این دانشگاه افزود: اکنون تمرکز دانشگاه بر روی ایجاد تغییر و تحولات سازنده در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان، افزایش انگیزه در دانشجویان و توسعه صنعت غرب کشور است.

علی اکبر اختری با اشاره به شروع برقراری ارتباطات مؤثر و مداوم دانشگاه صنعتی کرمانشاه با صنایع استان، تصریح کرد: این دانشگاه در راستای تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت در چند محور اصلی از جمله: برگزاری دوره های مهارتی و آموزشی برای دانشجویان و سایر افراد مرتبط با صنعت و ارائه مدرک معتبر از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق نیازهای اصلی صنعت، اعزام تیم های متخصص متشکل از اعضای هیأت علمی این دانشگاه برای شناسایی و رفع نیازها و مشکلات صنعت موردنظر، تأمین R&D، برگزاری دوره های کارآموزی برای دانشجویان، تولید پنل‌های خورشیدی به صورت مونتاژ سلول‌های خورشیدی و نصب مدار و شیشه روی پنل خورشیدی و اپ نویسی مطابق با نیاز صنعت مورد نظر و … آمادگی خود را برای شروع همکاری و خدمت رسانی به سایر سازمان ها و صنایع استان اعلام می کند.

در ادامه نشست امیری، مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان هم گفت: هدف کلان سازمان بسیج مهندسین صنعتی تربیت مهندسین طراز انقلاب اسلامی است.

وی افزود: بدون شک علمی که همراه با تعهد نباشد کارآمد نخواهد بود.

امیری با اشاره به موفقیت این سازمان در انعقاد تفاهم نامه های متعدد با شرکت های دانش بنیان، از تشکیل ستاد انقلاب با حضور اکثر شرکت های دانش بنیان سخن گفت که هر ساله در در زمینه هایی چون برگزاری مسابقات صنعتی و جشنواره های مختلف از جمله جشنواره برترین های صنعت فعال است.

وی همچنین با تأکید بر ظرفیت های بالای سازمان بسیج مهندسین صنعتی برای عملیاتی کردن ایده های دانشجویان و ارائه خدمتی با عنوان طرح کسر خدمت به آنها گفت: این سازمان به عنوان بازوی توانمند کشور در زمینه های توسعه فعالیت های صنعتی، آمادگی هرگونه تعامل و همکاری ۲ جانبه در زمینه های آموزشی و پژوهشی را با سایر مراکز علمی کشور داراست.

امیری در پایان با اشاره به موضوع انرژی و نیروگاه های خورشیدی افزود: امسال با تلاش سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان، موفق به کسب ۴۴۰ سهمیه شدیم که این سهمیه ها متعلق به روستاهای سراسر است.

۷۴۴۴/۸۰۶۶

برچسب‌ها