۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83361864
۰ نفر

برچسب‌ها

گرمای این روزهای کشور امری طبیعی است

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: گرمای این روزهای بیشتر مناطق کشور امری طبیعی است زیرا آخرین روزهای بهار را می گذرانیم و معمولا در زمان تغییر فصل شاهد تغییراتی در هوا و دمای آن هستیم.

کبری رفیعی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا درباره وضعیت هوا در کشور افزود: امروز (۳۰ خرداد) ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی مانند استان های مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی، خراسان رضوی و آذربایجان غربی و فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و دامنه‌های البرز در استان گیلان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران پیش بینی شده که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: همچنین از بعدازظهر فردا در نیمه جنوبی استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق استان هرمزگان شرایط برای وقوع رگبار و رعد و برق فراهم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: طی روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور شاهد جوی آرام و پایدار خواهیم بود.

وی افزود: امروز در برخی از مناطق استان‌های شمال شرق، شرق و جنوب استان‌های سمنان، تهران، البرز، قزوین و شمال استان‌های اصفهان، یزد و قم پدیده غالب وزش باد شدید است که در برخی از ساعات با گرد و خاک همراه خواهد شد، این شرایط را امروز در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر انتظار داریم.

رفیعی اظهار داشت: همچنین امروز بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی شده است.

گاهی وزش باد شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود که البته وزش باد در هنگام شب گاهی شدید خواهد شد، کمینه امروز پایتخت ۲۳ درجه بالای صفر بود که فردا به ۲۵ درجه می رسد، بیشینه دمای امروز تهران نیز به ۳۶ درجه بالای صفر خواهد رسید.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۷ درجه بالای صفر، اردبیل ۱۰، زنجان ۱۱، همدان و کرمانشاه ۱۲ و اهواز با دمای ۴۳ درجه بالای صفر، یزد و بندرعباس ۴۱ و قم ۴۰ به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =