۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۲
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 83361863
۰ نفر
کیفیت هوای اصفهان در شرایط ناسالم قرار گرفت

اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: میانگین شاخص کیفی هوا در ۲۴ ساعت گذشته به سبب پدیده گرد و غبار برابر ۱۵۵ و در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شاخص کیفی هوا در چند ساعت گذشته ۴۱۴ و در وضعیت بسیار ناسالم قرار داشت.

وی افزود: به سبب افزایش سرعت باد شرقی، پدیده باد، گرد و خاک و کاهش دید از امروز در نقاط شمال و شمال شرقی استان تا هفته آینده پیش بینی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین تاکید کرد: شرایط گرد و غبار در مرکز استان تا روز جمعه ادامه خواهد یافت.

وی هشدار داد: با توجه به ایجاد شرایط گرد و غبار و افزایش غلظت ریزگردها در شهر اصفهان و مناطق شمال و شرق استان به علت فعال شدن کانون‌های ریز گرد در مناطق برون و درون استانی ورزش های صبگاهی در فضاهای باز صورت نگیرد.

شیشه فروش به افراد آسیب پذیر و بیماران قلبی ریوی و عروقی توصیه کرد که تا هنگام پایان یافتن این شرایط جوی، تا حد ممکن از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند.

وی همچنین بر استفاده از ماسک های استاندارد، خودداری از حضور در مکان‌های پر رفت و آمد و کاهش استفاده از خودروهای شخصی در این مدت تاکید کرد.

فعال بودن ۱۶ کانون گرد و خاک، استقرار و فعالیت صنایع آلاینده در محدوده شهری، تردد زیاد خودروهای شخصی، خشکی بستر زاینده رود و تالاب بین المللی گاوخونی از جمله علت های آلودگی هوای اصفهان عنوان می شود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

۶۹۹۴/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =