۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۲
کد خبرنگار: 1173
کد خبر: 83361844
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید

زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زابل در شبانه روز گذشته به ۲۰ متر بر ثانیه معادل ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

محمود دیانتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک میانگین ۱۰ دقیقه‌ای سرعت وزش باد در زابل ۳۶ کیلومتر بر ساعت است اما در ۲۴ ساعت اخیر بیشینه سرعت وزش باد به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسیده است.
وی با بیان اینکه وزش این باد شدید تغییر قابل توجهی در کیفیت هوای این شهر نداشته است، افزود: شرایط دید افقی در این شهر نیز با وجود وزش باد شدید در حالت عادی است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی وزش بادهای ۱۲۰ روزه همچنان در شمال استان ادامه دارد و انتظار می‌رود از اوایل هفته آینده بر سرعت وزش این بادها افزوده شود.
دیانتی اضافه کرد: افزایش سرعت وزش باد در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا می‌شود.
وی ادامه داد: در این مدت در زاهدان و برخی نواحی مرکزی و جنوبی وزش باد با شدت کمتر و همچنین پدیده غبار محلی انتظار می‌رود.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در رابطه با شرایط دمایی حاکم بر استان نیز گفت: انتظار می‌رود گرمای هوا همچنان در سطح استان تداوم داشته باشد.

۹۹۰۸**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =