۳۰ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۶
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83361810
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث راه کلید توسعه و حل مشکلات بشاگرد است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با تاکید بر احداث راه مناسب در مناطق مختلف بشاگرد، گفت: احداث راه نیازی اساسی برای این شهرستان و کلید توسعه و حل مشکلات آن است.

فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در جمع مردم روستای جکدان شهرستان بشاگرد اظهار داشت: برای ایجاد راه‌های مناسب در این شهرستان تمرکز و برنامه ریزی ویژه ای صورت می‌گیرد و اعتبارات مناسبی به آن اختصاص خواهد یافت.

وی بر لزوم ایجاد یک راه اصلی مناسب و استاندارد از میناب تا شهر سردشت بشاگرد و به روستاهای این شهرستان تاکید کرد.

همتی با اشاره به اجرای طرح‌های آبخیزداری در بشاگرد، گفت: با توجه به اقلیم و شرایط منطقه‌ای این شهرستان، ایجاد سازه‌ها و سدهای آبخیزداری برای این منطقه به طور ویژه در دستور کار قرار دارد و سال گذشته نیز این طرح‌ها در مناطق مختلف بشاگرد به اجرا در آمد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: طرح‌های آبخیزداری موجب تأمین آب برای مصرف شرب و کشاورزی خواهد شد و همچنین به ایجاد اشتغال برای مردم نیز کمک می‌کند.

همتی خاطرنشان کرد: در زمینه بهداشت و درمان نیز اقدامات خوبی با ایجاد خانه‌های بهداشت و درمانگاه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد انجام شده است.

وی با اشاره به طرح وزارت کشور برای اجرای برنامه‌های محرومیت زدایی ویژه در ۳۱ شهرستان در سطح کشور، گفت: در این راستا در هر استان یک شهرستان انتخاب شده که در هرمزگان نیز ما بشاگرد را برای این کار معرفی کردیم.

استاندار هرمزگان بیان داشت: با این کار در تلاش هستیم تا بشاگرد در سطح ملی مورد توجه ویژه قرار گیرد و با اجرای برنامه‌های ویژه و اختصاص اعتبارات مطلوب شاخص‌های توسعه در آن ارتقا یابد.

همتی در این سخنرانی به مدیران مربوطه دستور داد تا مشکلات تلفن و اینترنت در روستاهای شهرستان بشاگرد را رفع کنند و بر لزوم رفع مشکل دسترسی مردم به اینترنت در روستای جکدان تا هفته دولت سال جاری تاکید کرد.

استاندار هرمزگان آبرسانی از سد جگین به شهرستان بشاگرد را یکی از مهم‌ترین و اثر بخش ترین پروژه‌های در حال اجرا در این شهرستان عنوان کرد.

همتی افزود: برای این طرح بزرگ افزون بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که با ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ آب را به مناطق مختلف شهرستان بشاگرد منتقل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: دیگر پروژه مهم این شهرستان آبرسانی از سد سهران به ۵۵ روستای شهرستان بشاگرد است که موجب تأمین آب شرب پایدار و بهداشتی برای این روستاها خواهد شد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: حرکت جهادی برای آبادانی و توسعه شهرستان بشاگرد با قوت در حال پیگیری و انجام است.

شهرستان بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و از جمله مناطق محروم و کمتربرخوردار این استان است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha