ایران توان صعود به مرحله بعدی لیگ ملت های والیبال را دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس و پیشکسوت والیبال گفت: تیم ملی ایران با توجه به عملکرد قابل قبول خود در رقابت های لیگ ملت های 2019 توان صعود به مرحله بعدی و قرار گرفتن در جمع 6 تیم را دارد.

عزیز پرتوی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال سال پرفروغی برای تیم ملی ایران در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال است و این تیم با پیروزی‌های پیاپی و ارائه بازی‌های کم اشتباه حریف قدرتمندی برای تیم‌های حاضر در این رقابت هاست.

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد حریفان ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌ها که به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود، تیم‌های چندان قدرتمندی نیستند و تیم ملی کشورمان با توجه به هماهنگی خوبی که دارد، می‌تواند امتیازهای لازم را از سه دیدار این هفته کسب کند.

وی ادامه داد: تیم پرتغال به عنوان حریف نخست ایران در هفته چهارم با بهره گیری از بازیکنان جوان و شاغل در لیگ‌های اروپایی عصر روز جمعه در مقابل تیم ملی کشورمان صف آرایی می‌کند و امید می‌رود بازیکنان ایران با پیروزی در این دیدار روحیه خوبی برای ۲ دیدار بعدی خود کسب کنند.

کارشناس و پیشکسوت والیبال اضافه کرد: تیم ملی استرالیا نیز به عنوان یکی از رقبای ایران در منطقه آسیا - اقیانوسیه یکی دیگر از حریفان ایران در هفته چهارم لیگ ملت هاست که امسال اقدام به جوان گرایی در ترکیب تیم خود کرده است.

پرتوی افزود: تیم ملی فرانسه به عنوان سومین حریف تیم ملی ایران پیشینه خوبی در سطح والیبال جهان دارد ولی امسال این تیم نیز اقدام به جوان گرایی و استفاده از بازیکنان جوان و باانگیزه کرده است.

بازیکن اسبق تیم ملی اضافه کرد: صدرنشینی و درخشش بازیکنان تیم ملی ایران در رقابت‌های امسال شرایط بسیار خوبی برای صعود این تیم به جمع ۶ تیم فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه رقابت‌های لیگ ملت‌ها تأثیر زیادی در بهبود رنگینک جهانی تیم‌ها ندارد، افزود: حضور در مسابقات لیگ ملت‌ها ۵۰ امتیاز و قهرمانی جهانی ۱۰۰ امتیاز برای تیم‌ها در پی دارد و تیم ملی ایران باید بیشترین تمرکز خود را به رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو و قهرمانی جهان معطوف کند.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در ارومیه به مصاف روسیه رفت و در حضور بیش از هشت هزار تماشاگر مشتاق و با نتیجه سه بر صفر این تیم را شکست داد؛ ایران با نتیجه‌ای که مقابل روسیه کسب کرد، با ۸ برد از ۹ مسابقه و به دست آوردن ۲۴ امتیاز، هفته سوم مسابقات را با حضور در صدر جدول رده‌بندی به پایان برد.

به این ترتیب تیم ملی والیبال ایران بدون اینکه هیچ شکستی در ارومیه متحمل شود از این شهر به اردبیل رفت تا مسابقات هفته چهارم را از ۳۱ خرداد تا ۲ تیر ماه برگزار کند.

۳۰۷۲/۷۱۵۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =