۱۰ پل بزرگ آسیب دیده از سیل لرستان بهسازی یا احداث شد

خرم آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ۱۰ پل بزرگ بر اثر سیل امسال آسییب جدی دیده یا تخریب شده بود که بهسازی یا احداث شده اند.

احمد مرادپور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا پل‌هایی همچون بیشه، شاهیوند، سبزوار، چم دیوان، زیودار، دوآب، بابازید و چم‌مهر ساماندهی شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده مسیر تنگ تیر -افرینه -ملاوی را از بستر رودخانه فاصله دهیم و هفت دستگاه تونل احداث کنیم که احداث تونل زمان‌بر و نیازمند اعتبار است.

وی تاکید کرد: تونل‌ها در جایی زده می‌شود که ربطی به روستاها ندارد و خللی را به آن‌ها وارد نمی‌کند و ابتدا یا انتهای روستا هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: بر اثر وقوع سیل در نوروز امسال یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان خسارت دیده که نیمی از این تعداد به طور کامل از بین رفته و اثری از آن باقی نمانده است.

مرادپور اظهار داشت: همچنین بیش از یکهزار دهنه پل‌های استان بر اثر سیل اخیر آسیب جدی دیده‌اند که از این تعداد ۲۰۶ دهنه پل بطور کامل تخریب شده و باید دوباره احداث شوند.

وی راه‌های ارتباطی را اصلی ترین شریان زندگی بشر دانست و گفت: در سیل اخیر ۱۹ استان کشور برای بازگشایی راههای آسیب دیده از سیل به کمک لرستان آمده و راههای آسیب دیده را بطور موقت ترمیم کردند.

مرادپور تصریح کرد: به طور قطع برای ساخت مجدد راههای تخریبی استان نیازمند کمک‌های ملی هستیم.

خسارت سیل به زیرساخت‌های لرستان ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =