۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۹
کد خبر: 83361719
۰ نفر

برچسب‌ها

قطعه اول جاده خرم آباد - پلدختر بازسازی می شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: قطعه نخست جاده خرم آباد - پلدختر در حد فاصل ویسیان تا معمولان با اعتبار ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بازسازی و بهسازی می شود.

به گزارش ایرنا مدیرکل راه و شهرسازی لرستان شامگاه چهارشنبه در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان در محل استانداری افزود: شرکت توسعه زیرساخت‌های کشور نسبت با انتخاب مشاور و مطالعه بازسازی طرح اقدام کرده تا مسیر با ایمن سازی؛ ایجاد فاصله حداکثری و نزدیکی به نقاط شهری و روستایی پلدختر بازسازی شود.

وی با اشاره به اتمام مطالعات این طرح اظهار داشت: مقرر شده قطعه نخست از ویسیان تا معمولان از طریق ترک تشریفات به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) واگذار شود.

وی توضیح داد: قبل از وقوع سیل در قرارداد با پیمانکاران زیرسازی و آسفالت مقرر شده بود عملیات چهار بانده کردن مسیر خرم آباد - پلدختر انجام شود که با وقوع سیل این قراردادها به اجرای محورهای دوخطه تبدیل می شود.

خالقی گفت: در محل هایی از مسیر که راهشکافی و راه جدید احداث شده زیرسازی و آسفالت انجام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان نیز گفت: از ۱۲ فروردین تا کنون بیش از ۲ میلیون لیتر گازوییل و نفت سفید به ارزش پنج میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال در مناطق سیل زده توزیع شده است.

غلامرضا آقامیرزایی افزود: کمپ اسکان موقت ورزشگاه معمولان و کمپ ورودی پلدختر و خیابان اصلی این شهر باید جمع آوری شوند.

بیش از نیمی از جاده ۱۲۰ کیلومتری خرم آباد - پلدختر در سیل امسال تخریب شده و در مجموع ۶۰۰ کیلومتر از راههای استان بر اثر این حادثه محو شده اند.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =