۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۱
کد خبرنگار: 856
کد خبر: 83361698
۰ نفر

برچسب‌ها

مراحل تعمیر ۲ هزار و ۶۹۸ واحد سیل زده لرستان انجام شد

خرم آباد - ایرنا - رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده لرستان گفت: کار تعمیر ۶ هزار و ۶۹۷ هزار واحد سیل زده این استان آغاز شد که از این تعدادمراحل تعمیرات ۲ هزار و ۶۹۸ واحد انجام شده است.

به گزارش ایرنا رضا خواجه‌ای شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان در استانداری افزود: ۲ هزار و ۳۵۳ واحد آواربرداری، یکهزار و ۵۴۴ واحد پی کنی، ۴۷۴ واحد آرماتور بندی و فوندانسیون و ۴۰ اسکلت ساختمان نیزدر این مناطق اجرا شده است.

وی با اشاره به حضور ۶ ستاد معین برای بازسازی مناطق سیل زده لرستان تصریح کرد: ۳۸ هزار واحد مسکونی ارزیابی و در نهایت ۳۰ هزار و ۶۷۷ واحد خسارت دیده اعلام و تشکیل پرونده‌ها آغاز شده است.

وی ادامه داد: یکهزار و ۳۱۹ واحد شهری احداثی و ۱۴ هزار و ۷۴۰ واحد روستایی احداثی‬ و‬ در‬ مجموع ‬ ۱۶ هزار و ۵۹ واحد احداثی مورد ارزیابی قرار گرفته است که ۶ هزار و ۴۰۰ واحد تعمیری نوع یک و‬ ‬۱۱ هزار و ۱۷۷ واحد تعمیری نوع دو بوده است.
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده لرستان اظهار داشت: یکهزار و ۳۳ واحد تجاری شهری و ۱۸۰ واحد تجاری روستایی خسارت دیده از سیل نیز ارزیابی شد.

خواجه‌ای گفت: تاکنون ۲۳ هزار و ۱۱۲ واحد مسکونی به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد پنج هزار و ۴۵۸ واحد احداثی، ۱۰ هزار و ۹۷۴ واحد تعمیری و ۶ هزار و ۶۸۰ واحد معیشتی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد پنج هزار و ۲ واحد موفق به عقد قرارداد شده‌اند افزود: چهار هزار و ۲۵۰ فقره تسهیلات شامل ۲۳۹ احداثی، سه هزار و ۱۵ تعمیری و ۹۹۶ معیشتی پرداخت شده است.

به گفته وی ۵۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض نیز به ۱۲ هزار واحد پرداخت شد.

به هر خانوار خسارت دیده سیل ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض معیشتی و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با سود پنج درصد تعلق می‌گیرد.

برای بازسازی واحد مسکونی روستایی ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود که این مبلغ در مناطق شهری ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض خواهد بود.

همچنین میزان تسهیلات و کمک‌های بلاعوض واحدهای صنفی به ترتیب ۱۰ تا ۲۰ و ۳ تا ۵ میلیون تومان اعلام شده است.

برای واحدهای صنفی احداثی نیز ۵ میلیون تومان بلاعوض و ۱۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات با توجه به متراژ مغازه پرداخت می‌شود.

تسهیلات سرمایه‌ای برای اجناس و موجودی واحدهای صنفی نیز از ۱۵ تا ۴۵ میلیون تومان است که برآورد خسارت برعهده کمیته‌ای متشکل از فرمانداری، صنعت، معدن تجارت و بنیاد مسکن است.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =