ساقط کردن اعتبار نهاد رهبری و سپاه از اهداف مهم دشمن است

قم - ایرنا - معاون بین الملل و رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: رهبری و سپاه پاسداران تاکنون نقش تأثیرگذار و مهمی در خنثی سازی توطئه‌ها و فتنه‌ها ایفا کردند، از این رو دشمن می کوشد این دو نهاد را از اعتبار ساقط کند.

محمد جواد لاریجانی عصر چهارشنبه در نشست بصیرتی طلاب بسیجی حوزه علمیه قم در سالن اجتماعات پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) قم اظهار داشت: پس از ناکامی فتنه ۸۸ غربی‌ها از این موضوع خیلی متعجب شدند، و مراکز تحقیقاتی خود را موظف به تحقیق در خصوص واکاوی علل این شکست نمودند.
وی بیان داشت: در آن سال همه علائم حاکی از موفقیت دشمن بود چون مردم در خیابان‌ها بودند و این وقایع بیش از هشت ماه ادامه پیدا کرد.
لاریجانی با اشاره به گزارش‌های منتشر شده از مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی آمریکا در خصوص علت به نتیجه نرسیدن فتنه ۸۸ گفت: بر اساس گزارش این مرکز نخستین علت این مساله، شجاع بودن رهبر ایران است.
وی تصریح کرد: معمولاً در صورت وجود چنین شرایطی رهبر کشورها خود و خانواده شأن را با هواپیما به جای امنی منتقل می‌کنند، ولی در کشور ما رهبر جلوی جمعیت سینه سپر کرد و این تأثیر مهمی در ناکامی فتنه داشت.
معاون بین الملل قوه قضائیه همچنین با اشاره به اذعان مرکز تحقیقات یاد شده به نقش دستگاه‌های امنیتی بویژه دستگاه قضائی در شکست فتنه گفت: این مرکز همچنین در گزارش خود آورده است، مردم ایران وقتی بوی دخالت خارجی را استشمام کنند، بواسطه تنفری که دارند، آنها را عقب می‌زنند.
وی اظهار کرد: نتیجه گیری غربی‌ها از حوادث سال ۸۸ این بوده که باید نهاد رهبری و همچنین سپاه پاسداران را از اعتبار ساقط، و بعد مساله نفوذ خارجی و همکاری با خارجی را نیز از حالت بد در بیاوریم و آن را به یک افق جدید و در باغ سبز تبدیل کنیم، تا مردم دیگر نفرت نداشته باشند و اگر رهبری حرفی بیان کرد، اقبال عمومی به آن وجود نداشته باشد.
لاریجانی ادامه داد: فتنه ۸۸ یک کودتای عظیم و دارای ابعاد پیچیده بود ولی خداوند نصرت و پیروزی بزرگی را به ملت ایران و اسلام ارزانی داد.
رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نهادهای حکومتی در تفکر الهی باید بازوان ولی امر باشند، چون نظام حکومتی کشور مبتنی بر اصل ولایت فقیه است کسی که وارد مجلس می‌شود باید بداند که مشروعیت خود را از ولی فقیه می‌گیرد و کسی که در دولت است نیز باید بداند که بازوی ولی امر است.
وی با تاکید بر ضرورت میدان دادن به نسل جوان کشور بیان کرد: در کشور حادثه مهمی اتفاق افتاده و یک مجموعه عظیمی از نیروهای بسیار درس خوانده، موفق و متدین ظهور و بروز پیدا کردند.
وی ادامه داد: هیچکس تصور چنین رویشی را نداشت، و اگر رهبر معظم بر ضرورت توجه به نسل جوان متدین تاکید دارند، ناشی از شناخت و آشنایی معظم له با این فرزندان است، و پیشرفت علمی کشور مدیون رهبر معظم انقلاب می‌باشد.
وی گفت: طی سه دهه گذشته تنها کسی که پرچم پیشرفت علمی کشور را به صورت مستمر و مصرانه بدست گرفته و بالا برده رهبر معظم انقلاب بوده است، و خیلی ریز و موشکافانه پروژه‌های علمی و صنعتی را دنبال می‌کنند و از صحبت با علمای جوان لذت می‌برند.
نشست بصیرتی اساتید بسیجی حوزه علمیه قم تحت عنوان تهدید، تحریم، مقاومت در عرصه داخلی، منطقه‌ای و بین المللی به همت بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم و پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) قم برگزار شد.
۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =