تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده به بدهکاران بانکی نیز پرداخت می شود

خرم‌آباد- ایرنا - معاون بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تسهیلات بازسازی مناطق سیلزده به افرادی که چک برگشتی یا بدهی معوق بانکی دارند نیز پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا عزیزالله مهدیان شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی در جمع خبرنگاران افزود: بدهی بانکی مانع پرداخت تسهیلات به این افراد نمی شود بنابراین باید برای دریافت این وام ها به بنیاد مسکن و بانک های عامل مراجعه کنند.
وی در خصوص روند پرداخت تسهیلات اظهار داشت: این روند نسبت به عملکرد بانک ها در زلزله کرمانشاه بسیار عقب است چراکه ۱۰ روز پس از حادثه کرمانشاه همه بانک ها تسهیلات را پرداخت کردند اما در سیل لرستان کار بانک ها از هفته جاری آغاز شده و برخی نیز هفته آینده شروع می شود.

وی تصریح کرد: برخی از بانک ها مشکلاتی داشتند که با رفع آن پرداخت وام از هفته آینده آغاز می شود.
وی تاکید کرد: بانک ها باید ساختار خود را تقویت کنند چراکه برخی شعبه‌ها ظرفیت انجام این کار را ندارند و بنیاد مسکن برای تامین نیروی لازم در این راستا اعلام آمادگی کرده است.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر همکاری مردم در روند بازسازی گفت: پیش بینی می شود کار واحدهای تعمیری تا پایان تیرماه انجام شود و واحدهای احداثی نیز تا پایان امسال اماده بهره برداری شوند.

مهدیان تصریح کرد: حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی تخریبی شهری و ۶۵ هزار واحد تخریبی روستایی داریم که باید بازسازی شوند، و ۱۰۱ هزار واحد شهری و روستایی نیز نیازمند تعمیر است.

وی گفت: تسهیلات نوسازی مناطق سیل زده زنجیره ای و با کارمزد چهار درصد است.

سیل ۱۰۰ هزار میلیارد رریال به زیر ساخت های لرستان خسارت زد و ۳۵ هزار واحد مسکونی را متضرر کرد.

۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =