۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83361672
۰ نفر
۸ هزار دانش آموز امسال در طرح دادرس شرکت کردند

اراک - ایرنا - معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: هشت هزار دانش آموز امسال در طرح دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، «سعید بابایی» روز چهارشنبه در اختتامیه هفتمین دوره از مسابقات استانی طرح دادرس در اراک افزود: این طرح سال گذشته در ۱۰ هزار مدرسه برگزار شد و هرسال ۲ میلیون دانش آموز با آموزش های هشت گانه مهارت های کمک های اولیه آشنا می شوند.

وی اظهار داشت: این طرح با مشارکت جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش با هدف آموزش کمک هایی اولیه در سنین پایین انجام می شود.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: دانش آموزان در مراحل مختلف شهرستان، استان و کشوری در این طرح به رقابت می پردازند.

بابایی افزود: مسابقات کشوری این طرح مردادماه در تهران برای انتخاب برترین ها برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در این دوره های آموزشی، آموزش اطفای حریق، حمل مصدوم، چادر زنی اسکان اضطراری، احیای قلبی و ریوی، پناه‌گیری در مقابل زلزله، امداد و کمک های اولیه به مدت ۳۲ ساعت به دانش آموزان پایه هشتم ارایه می شود.

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: آموزش این مهارت‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در نجات جان دانش آموزان و اطرافیان آنان در هنگام بلایا و حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیز در سخنانی افزود: هفتمین المپیاد دادرس، با شرکت ۱۱ شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های استان برگزار و در مرحله شهرستان ۱۳۴ مدرسه شرکت کردند.

دکتر «محمد محمدی» افزود: نهادینه کردن فرهنگ امداد در جامعه از برنامه های اولویت دار جمعیت هلال احمر است و قشر دانش آموز یکی از مخاطبان و جامعه هدف این حوزه است.

وی ادامه داد: از هر شهرستان یک تیم از برادران و یک تیم از خواهران و از اراک دو تیم برادران و دو تیم خواهران، در ۸ رشته به رقابت پرداختند و تیم منتخب نیز به مسابقات کشوری راه پیدا خواهد کرد.

۱۴ هزار داوطلب و امدادگر در جمعیت هلال احمر استان مرکزی فعالیت دارند.

۲۰۸ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۷ فضای آموزشی و هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس به تحصیل اشتغال دارند.

۶۹۹۱/ ۳۰۷۵