۷ هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی جذب شده است

ارومیه- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری گفت: با تلاش دولت تدبیر و امید ۱.۵ میلیارد دلار معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای بخش اشتغال روستاییان در نظر گرفته شده که تاکنون ۷ هزار میلیارد تومان آن جذب شده است.

«محمد امید» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ارومیه با تاکید بر اینکه اعطای این تسهیلات بانکی از سال گذشته آغاز شده، افزود: این تسهیلات با نرخ سود ۶ و چهار درصد پرداخت می‌شود و مدت زمان بازپرداخت آن قابل ارتقا به ۹ سال است.
وی ادامه داد: طبق آمار به دست آمده در سال ۱۳۹۷ با پرداخت این تسهیلات نرخ بیکاری روستایی ۲ درصد کاهش و سهم اشتغال روستایی حدود ۲۵ درصد افزایش یافت.
وی همچنین به توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در سایه اقدامات مؤثر نظام ۱۰۰ درصد ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور از تمام امکانات زیرساختی آب، برق، بهداشت و آموزش بهره مند است.
«امید» افزود: توسعه مناطق روستایی از برکت‌های نظام جمهوری اسلامی بوده و در طول چهار دهه گذشته با جدیت از سوی مسئولان دنبال شده است.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی استان محرومی نیست، بیان کرد: این استان ظرفیت‌های بی نظیری برای سرمایه گذاری دارد و نباید عنوان محروم را به این استان نسبت داد.

معاون رئیس جمهوری: نباید عنوان محروم به آذربایجان غربی نسبت داده شود «محمد امید» در سفر ۲ روزه خود به آذربایجان غربی عصر امروز در جشنواره فرهنگی، هنری سیلوانای ارومیه حضور یافت و پیش از آن نیز از چندین طرح عمرانی در روستاهای «سرو» ارومیه بازدید کرد.

وی فردا / ‏پنج‬ شنبه / ‏نیز در کارگروه اشتغال آذربایجان‬ غربی شرکت می‌کند و عملکرد ادارات کل جهاد کشاورزی، صنعت، معدت و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان در زمینه اعطای تسهیلات اشتغال روستایی را با حضور استاندار آذربایجان غربی مورد بررسی قرار می‌دهد.
۹۹۱۸/۳۰۷۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =