۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83361660
۰ نفر
ارتش یمن، پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد

تهران – ایرنا- منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند که نیروهای یمنی یک پهپاد جاسوسی عربستان سعودی را در منطقه نجران واقع در جنوب عربستان هدف قراردادند و سرنگون کردند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پهپاد جاسوسی سعودی را در منطقه الشرفه واقع در نجران عربستان سرنگون کرده است.

۱۶ خرداد نیز پدافند هوایی ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی دیگر عربستان سعودی را در منطقه السدیس واقع در نجران سرنگون کرده بود.

در همین حال ارتش و کمیته مردمی یمن، روز چهارشنبه موفق شدند تا با دفع حمله نظامیان سعودی در شرق منطقه خوبه واقع در جیزان عربستان، خسارت سنگینی به این نیروها وارد کنند.

از سوی دیگر نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی مزارع و منازل غیر نظامیان را در منطقه موسوم به کیلومتر ۱۶ در شهر الحدیده را هدف آتش سنگین خود قرار دادند.

یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و آغاز حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛ حملات بی امانی که در جریان آن ده‌ها هزار غیر نظامی کشته و صدها هزار تن دیگر از جمله کودکان زخمی و آواره شده اند.

بر اساس گزارش صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، این جنگ علاوه بر کشته و زخمی شدن شمار زیادی کودک، موجب آوارگی میلیون‌ها تن از خانه و کاشانه شأن شده است.

جنگ خانمان سوز یمن همچنین گسترش بیماری‌های واگیردار و فقر و گرسنگی در یمن را تشدید کرده و تأسیسات زیربنایی در این کشور فقیر به کلی نابود شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =