۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۹
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83361653
۰ نفر

برچسب‌ها

سه هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس کشور اضافه شد

یزد - ایرنا -رئیس سازمان اورژانس گفت: سه هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس و ۳۵ فروند بالگرد با عنایت دولت تدبیر و امید به مجموعه اورژانس ۱۱۵ کشور افزوده شده است.

"پیرحسین کولیوند" عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان یزد افزود: تعداد آمبولانس‌های کشور قبل از فعالیت دولت و تدبیر و امید، ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه بود که هم اینک به پنج هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه تعداد بالگردهای هوایی زیرپوشش اورژانس هم از پنج فروند به ۴۲ مورد رسید اظهار داشت: همچنین ۳۳۰ موتور آمبولانس، یکهزار و ۳۰۰ پایگاه جاده شهری و پنج پایگاه اورژانس دریایی به مجموعه این سازمان در این مدت افزوده شد.

وی تعداد پایگاه اورژانس کشور را سه هزار و ۳۰۰ پایگاه بیان کرد و با بیان اینکه تعداد مأموریت‌های این سازمان از یک میلیون و ۸۰۰ به سه میلیون و ۷۰۰ هزار مأموریت رسیده افزود: در زمینه اتوبوس آمبولانس با کمبود روبرو هستیم و از نیازهای جدی ما است که امیدواریم با تأمین اعتبار، این مشکل هم رفع شود.

وی در ادامه به برگزاری نخستین همایش مدیران مراکز آمبولانس خصوصی کشور در یزد اشاره کرد و گفت: استفاده از تسهیلات ارزان قیمت از جمله خواسته‌های مسؤولان این مراکز بود که با توجه به اینکه فعالیت و خدمات آمبولانس خضوصی از جنس خدمت رسانی به مردم و نجات جان انسان‌ها است تلاش می‌کنیم که مشکلات مراکز یاد شده رفع شود.

وی تصریح کرد: مراکز آمبولانس‌های بخش خصوصی، بازوی اصلی اورژانس کشور است و اگر بتوانیم در برخی از فعالیت‌ها به صورت برون سپاری از خدمات آمبولانس خصوصی استفاده کنیم موجب کیفیت کار و اشتغالزایی بیشتری می‌شود.

در هر ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی استان یزد یک پایگاه اورژانس مستقر و تعداد پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای، شهری و پیش بیمارستانی استان ۵۳ مورد است.

۲۰۸۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =