۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۱
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83361638
۰ نفر
گردشگری منطقه سد کلان ملایر توسعه یابد

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: منطقه سد کلان ظرفیت های خوبی دارد که توسعه گردشگری آن با استفاده از توان بخش خصوصی باید در اولویت قرار گیرد.

قدرت الله ولدی عصر چهارشنبه در بازدید از سد کلان و تعدادی طرح تولیدی و صنعتی شهرستان ملایر اظهار داشت: در بارندگی‌های بهار امسال ظرفیت سد کلان به طور کامل پُر شد و سر ریز کرد.

وی با بیان اینکه سد کلان علاوه بر تأمین آب شرب ملایر برای کشاورزی و سایر موارد استفاده می‌شود افزود: در نقاط مختلف شهرستان ظرفیت‌های گردشگری خوبی وجود دارد که باید فعال شوند.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: با توجه به اینکه قرار است آب شرب شهر ملایر از سد کلان تأمین شود، مراقبت‌های مستمر بهداشتی و امنیتی از آب موجود در سد و مسیر انتقال آن ضروری است.

ولدی با بیان اینکه از زمانبندی احداث تصفیه خانه سد کلان عقب هستیم، بر لزوم سرعت بخشیدن برای اتمام این طرح و عمل به تعهدات شرکت اجرا کننده آن تاکید کرد.

وی جایگاه ملایر را در تولید و صادرات استان ویژه دانست و بیان کرد: در این رابطه مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان آمادگی لازم برای همکاری و کمک به سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف را دارند.

معاون استاندار همدان ادامه داد: طبق تاکید استاندار همدان برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های منطقه برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، مدیران ملایر نیز پای کار هستند و برای توسعه و پیشرفت شهرستان تلاش می‌کنند.

ولدی همکاری و همراهی لازم با سرمایه گذاران را ضروری خواند و افزود: چنانچه سرمایه‌گذاران برنامه‌های خود را قانون مند و با ضابطه‌های لازم انجام دهند، دولت آمادگی دارد تسهیلات مناسب را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

وی در بازدید از چند واحد تولیدی شهرک صنعتی سهند اظهار داشت: حدود ۳۰ واحد تولیدی در این شهرک فعال است که باید تلاش شود دیگر واحدها نیز به چرخه تولید و فعالیت خود ادامه دهند.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه انگور ملایر به عنوان یک بِرند جهانی ثبت شده است گفت: این امر توقع‌ها را از انگور و مشتقات آن بالا برده است.

ولدی با اشاره به مشکلات صادرکنندگان کشمش در رابطه با تعهد ارزی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با رایزنی از طریق استان و تهران، مشکلات مربوط به حوزه تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشمش مرتفع شود.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر همچنین روستای گردشگری یمن غربی، زمین پیشنهادی مجتمع تفریحی توریستی حاشیه سد کلان، تصفیه‌خانه، شرکت سهند لوله باختر، کارخانه تصفیه و بسته‌بندی کشمش ابراهیم‌خانی و معراجی فر بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

حجم سد کلان ملایر ۴۵ میلیون متر مکعب است و در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر ملایر احداث شده است.

۷۵۲۸/‏۲۰۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =