۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83361621
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ مرکز خصوصی آمبولانس در کشور فعالیت می کند

یزد - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ مرکز آمبولانس در بخش خصوصی کشور فعالیت می‌کنند گفت: از این تعداد ۵۰ مرکز در تهران، خدمات ارائه می دهند.

پیرحسین کولیوند روز چهارشنبه در نخستین همایش مدیران مراکز آمبولانس خصوصی کشور در یزد با بیان اینکه مجوز برای فعالیت آمبولانس‌های بخش خصوصی براساس سطح بندی دانشگاه علوم پزشکی صادر می‌شود افزود: تعرفه بخش خصوصی این مراکز واقعی نیست که باید کمک کنیم اصلاح شود، گرچه این مراکز باید همکاری کنند که کمترین تغییر را داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی مالیات‌های سنگینی پرداخت می‌کنند که ما در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد اظهار داشت: این مراکز باید از نیروهای ماهر و متخصص برای بالا بردن کیفیت خدمات خود استفاده کنند.

کولیوند اضافه کرد: منابع انسانی، ارزشمندترین سرمایه هر بخش است، اگر از نیروی ماهر در مراکز آمبولانس‌های خصوصی استفاده نکنیم علاوه بر آسیب به بیمار، کرامت انسانی او نیز زیر سوال می‌رود.

رئیس سازمان اورژانس یزد هم در این مراسم گفت: با توجه به تجارب موفق سازمان اورژانس یزد در همکاری با مراکز آمبولانس خصوصی، اولین همایش مدیران مراکز آمبولانس خصوصی کشور به میزبانی این استان برگزار شد.

احمد دهقان افزود: در حال حاضر تعداد ٩ مرکز آمبولانس خصوصی با برخورداری از ٨٠ دستگاه آمبولانس و ١٥٠ نیرو در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و نقل و انتقال بیمار با سازمان اورژانس استان همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: این مراکز طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از اخذ مجوزهای قانونی با هدف ارائه خدمات آمبولانس تأسیس می‌شوند و نظارت بر این مراکز توسط سازمان اورژانس استان صورت می‌پذیرد.

گردهمایی یاد شده با حضور معاونان و کارشناسان اداره آمبولانس خصوصی وزارت بهداشت، رؤسا و نمایندگان مراکز اورژانس‌های پیش بیمارستانی قطب‌های ٩ گانه کشور و همچنین مدیران شرکت‌های آمبولانس خصوصی برگزار شد.

در این گردهمایی در زمینه مقررات، قوانین و آئین نامه‌های مراکز آمبولانس خصوصی کشور توسط کارشناسان این بخش، بحث و تبادل نظر شد.

۲۰۸۸/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =