۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۲
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83361616
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۴ طرح عشایری در درمیان در دست اجرا است

بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: اکنون ۴۴ طرح عشایری با اعتبار ۶۳۴ میلیون تومان در این شهرستان در دست اجرا است که این طرح ها در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می رسد.

محمد بشیری زاده روز چهارشنبه در نشست شورای عشایری درمیان افزود: در مجموع ۲ هزار ۸۹۵ خانوار عشایری شهرستان از مزایای این طرح ها بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: مهمترین این طرح ها پنل خورشیدی، آبشخور دامی و احداث بند خاکی است که امیدواریم با نصب پنل خورشیدی در محلات عشایری این قشر زحمتکش هم از نعمت برق برخوردار شوند.

بشیری زاده با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت شهرستان عشایر هستند، اضافه کرد: درمیان ۲ هزا رو ۸۹۵ خانوار عشایر با جمعیت بیش از ۱۷ هزار و ۵۹۰ نفر دارد که ۱۸ درصد جمعیت عشایر استان را تشکیل می دهند.

وی عنوان کرد: مراتع سرسبز شهرستان امسال دغدغه های عشایر را برای تامین علوفه دام آنان کاهش داده و تلاش خواهیم کرد که مشکلات مطرح شده از سوی عشایر را در اسرع وقت پیگیری کنیم.

فرماندار درمیان اظهار داشت: عشایر شهرستان درمیان در ۲ ماه نخست امسال یکهزار و ۴۸ تن انواع محصولات دامی و لبنی شامل ۲۶۰ تن گوشت، ۸۸ تن کرک، مو و پشم و ۷۰۰ تن انواع فرآورده های لبنی به ارزش ۲۹ میلیارد تومان تولید کردند.

بشیری زاده ادامه داد: تولیدات عشایر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین عدم آنتن دهی تلفن همراه، مرمت ایل راه ها، کمبود آب و افزایش شعاع مرزنشینی از مشکلات و درخواست های عشایر درمیان در این جلسه بود که فرماندار درمیان قول حل و پیگیری این مشکلات را به عشایر داد.

۷۵۵۶*۶۰۵۴

برچسب‌ها