استاندار: استان تهران در جذب اعتبارات اشتغال روستایی رتبه دوم را کسب کرد

استاندار تهران گفت: استان در حوزه جذب اعتبارات اشتغال روستایی پس از استان البرز، در رتبه دوم کشوری قرار گرفته که البته باید باز هم نسبت به ارتقا جایگاه کنونی تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور کواکبیان نماینده تهران، اعضای مجمع نمایندگان استان، فرمانداران شهرستان‌های ری، شمیرانات و تهران و شهرداران مناطق ۲۲ گانه پایتخت دراستانداری تهران برگزار شد افزود: هم‌افزایی همه دستگاه‌ها، اعم از شهرداری، شورای اسلامی شهر و دستگاه‌های اجرایی سبب شد تا مشکلات استان احصا شده و برای رفع آن اقدام کارشناسی لازم انجام بشود.

وی ادامه داد: تیم‌های ورزشی استان تهران، افتخارات بین‌المللی زیادی کسب کرده‌اند که این مهم نشانگر نیاز استان به افزایش و ارتقا سرانه فضای ورزشی است.

محسنی‌بندپی با بیان اینکه همه ما برای توسعه ام‌القرای کشور، بنای هم‌اندیشی داریم و مشکلات شهر تهران، تنها مختص به شهرداری نبوده و نیازمند همفکری و یاری همه دستگاه‌ها و نهادها است خاطرنشان کرد: رئیس جمهور به بنده تاکید داشتند که بر مسائل زیست محیطی، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و زیرساخت‌ها تمرکز داشته باشیم.
وی همچنین در زمینه رونق تولید نیز گفت: کار بسیار تخصصی از سوی محیط زیست استان تهران رأی رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری آغاز شده و تا حصول نتیجه تداوم خواهد داشت.
استاندار تهران با اشاره به ساخت بزرگراه شهید شوشتری که بزرگراه رسالت را در شرق و جنوب شرق تهران به بزرگراه امام رضا (ع) متصل می‌کند، اظهار داشت: در خصوص وضعیت ساخت بزرگراه شهید شوشتری، براساس مباحث مطرح شده و تصمیمات مورد اتخاذ از سوی اعضا مقرر شد که این بزرگراه در ادامه مسیر خود از طریق تونل، اجرا شود تا در کنار عدم تخریب ورزشگاه زنده‌یاد جهان پهلوان تختی، رعایت ملاحظات زیست محیطی را نیز برای صیانت از جان شهروندان در این منطقه داشته باشیم.

وی در خصوص گلایه برخی از شهروندان، مبنی بر عدم داشتن اسناد مالکیتی در هر نقطه از استان گفت: مقرر شده با همکاری دستگاه قضائی، کارگروهی با حضور همه دستگاه‌ها تشکیل شود و به این موضوع به شکل ویژه رسیدگی کنند.
محسنی بندپی افزود: ترمینال شرق بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و باید برای تکمیل آن اهتمام داشته باشیم همچنین، در حریم راه آهن تهران به تبریز نیز باید نسبت به زیباسازی مسیر با طرح نیلوفری اقدام لازم صورت گیرد و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نسبت به آزاد سازی اراضی در مسیر، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.

استاندار تهران گفت: برای اولین بار، سند آمایش استان و سند توسعه‌ای ۱۶ شهرستان را بر مبنای مزیت‌های نسبی هر منطقه آماده و پیش‌بینی کردیم، سند اجتماعی استان هم در مقابله با آسیب‌های اجتماعی استان تدوین شده و پذیرش کودکان کار نیز با کمک سمن‌ها در حال انجام است.

محسنی‌بندپی ادامه داد: اگر امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که آلایندگی هوا از سال ۹۷ تاکنون رو به کاهش بوده، نشانگر اقدامات زیرساختی است و با شهرداری تهران نیز گفت و گویی در این رابطه داشته‌ایم تا فضاهایی که نیازمند ورود است با یکدیکر همکاری کنیم.

وی در مورد شن چاله‌های منطقه ۱۸ نیز گفت: مباحثی در خصوص مشکلات این چاله‌ها مطرح شده که قرار است این مسئله با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهرداری منطقه پیگیری شود. همچنین، برنامه‌های مطالعاتی مربوط به مترو به شمال تهران نیز انجام شده که شهرداری تهران متولی آن است.

استاندار تهران ضمن گلایه از عدم حضور برخی از شهرداران مناطق شهرداری تهران در این جلسه، خاطرنشان کرد: اینکه برخی از شهرداران مناطق شهرداری تهران در جلسه حضور نداشته باشند، اصلاً زیبنده نیست چرا که وقتی از مشکلات پایتخت در این جلسه مباحثی مطرح می‌شود، انتظار این است که شهرداران مناطق نیز در آن حضور داشته و به بیان مشکلات بپردازند.
تهرام/‏۳۰۳۶/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =