نابرابری اجتماعی نیازمند توجه دانشگاهیان است

تهران-ایرنا- مؤسس و اولین رئیس مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی گفت: در حوزه نابرابری اجتماعی کشور نا توان شده و عقب مانده ایم که نیازمند توجه مسئولان و دانشگاهیان است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علی اکبر سیاری شامگاه چهارشنبه در آئین گرامیداشت پنجاهمین سال تأسیس مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی اظهار کرد:
نیاز است کانون توجه را از حفظ قدرت به حفظ مردم رجوع دهیم و در این مسیر دانشگاه‌ها و آموزش عالی نقش اساسی دارند.

وی در مرکز اسناد مرکزی و کتابخانه ملی ادامه داد: بزرگتدین هدف علم نافع بودن و خدمت به مردم است.

سیاری با اشاره به نیازهای جامعه گفت: امنیت (روانی و اقتصادی)، سلامتی، تأمین مالی، احساس شادی، دوستی و مهر و محبت، موفقیت و رضایت از زندگی لازمه و نیازهای جامعه است.

رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی توضیح داد: اگر علم به صورت تجربی در جامعه گسترش پیدا کند، جامعه احساس رضایت از زندگی خواهد داشت. که این موضوع هدف آموزش عالی است تا مردم با استفاده از علم زندگی کنند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف نهادهایی ایجاد و به دستاوردهای مطلوبی در حوزه سلامت و پزشکی رسیدیم.

سیاری تصریح کرد: همچنین کشور در تربیت نیروی انسانی، مطلوب عمل کرده و به گفته غربی‌ها نیاز خود را در این زمینه بر طرف کرده است.

رئیس مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی تصریح کرد: دانشگاه‌ها در تولید فناوری، تربیت نیروی انسانی و حل مشکلات نقش اساسی دارند. همچنین تولید علم و ثروت در راستای یکدیگر هستند.

سیاری عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید نیری کار آفرین و انسان‌های خرد مند تربیت کنند تا کشور به حداکثر شکوفایی خود برسد.

به گفته سیاری دانشگاهی که بتواند مسائل و مشکلات جامعه را با شهامت حل کند، به رسالت خود عمل کرده است.

وی اظهار کرد: دانشجویان باید معرفت خدا شناسی داشته باشند همچنین در بهترین دانشگاه و رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند و در نهایت فرهنگ، تاریخ و ادبیات کشور خود را بشناسند و برای زندگی خود برنامه ریزی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =