حناچی بخاطر ترافیک گیشا عذرخواهی کرد

تهران_ ایرنا_ شهردار تهران بخاطر ترافیک پیش آمده در مسیر حوالی پل گیشا ناشی از اقدامات عمرانی از مردم عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ پیروز حناچی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران درباره چرایی برگزاری نمایشگاه الکامپ در تهران با وجود مصوبه شورا در خصوص انتقال نمایشگاه‌ها به خارج از تهران گفت: گفت و گوهای خوبی بین شرکت نمایشگاه‌ها داشتیم و قرار شد از این پس نمایشگاه‌های سنگین به شهر آفتاب منتقل شود.
شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح جدید ترافیک در تهران از روز شنبه اعلام کرد: ۸۰ درصد از آلودگی شهر تهران ناشی از سوخت‌های فسیلی است که ۴۰ درصد از این میزان به خودروهای شخصی برمی گردد و یکی از راه‌ها برای کنترل این امر، ایجاد محدودیت برای استفاده از خودروهای شخصی است که البته در عین حال باید توسعه حمل و نقل عمومی پیگیری شود.
حناچی درباره آخرین وضعیت پروژه پل گیشا نیز گفت: تلاش می‌کنیم تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید بخشی از مسیر باز شود چرا که در آن زمان ۳۰ درصد به حجم ترافیک تهران افزوده می‌شود.

به گفته شهردار تهران؛ تا زمان بهره برداری نیز شهروندان می‌توانند از مسیرهای جایگزین که از سوی پلیس اعلام شد، استفاده کنند که این اقدام با همکاری پلیس راهور کارساز خواهد بود.
شهردار تهران تاکید کرد: از مردم شریف شهر عذرخواهی می‌کنیم اما ناچار به انجام این کار بودیم و امیدواریم با همکاری مردم تبعات جمع آوری پل به حداقل برسد.
حناچی با اشاره به زمان اتمام پروژه پل گیشا تصریح کرد: حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد پروژه پل گیشا شامل پایه‌ها و عرشه‌ها انجام شده است، بخش عملیات خاکی ماند که اجرای آن هم به سرعت شروع خواهد شد.

پیروز حناچی که در حاشیه هشتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران در جمع خبرنگاران افزود: واقعیت این است که پل گیشا در دهه ۵۰ به مناسبت بازی‌های آسیایی به صورت موقت نصب و تا الان با وصله و پینه نگهداری شد.

وی تاکید کرد: پل گیشا مقاومت کامل را ندارد و دچار فرسودگی کامل بود.
وی با بیان اینکه اولویت مدیریت شهری توجه به ایمنی شهروندان است، افزود: همزمان با برداشتن پل، طرحی در ادامه جلال آل احمد اجرا می‌شود که البته مطمئناً برداشتن پل مشکلاتی را به همراه دارد و به همین دلیل تلاش کردیم در نیمه اول سال و پس از تعطیلی مدارس این تصمیم را عملیاتی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: این یک اقدام دوطرفه است؛ بخشی از آن به مجریان پروژه برمی گردد و بخش دیگر به مردم که از مردم شریف تهران می‌خواهیم همکاری کنند تا این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.
شهردار تهران همچنین در پاسخ به سوالی که اجرای طرح ترافیک جدید در شرایطی که ناوگان حمل و نقل عمومی توسعه چندانی نداشته است، آیا منجر به افزایش ترافیک نمی‌شود، گفت: افزایش چشمگیر در این زمینه نداشتیم، اما افزایش داشتیم که تکمیل دوخط مترو و ناوگان اتوبوسرانی در همین راستا انجام می‌شود.
حناچی با اشاره همکاری دولت و شهرداری تهران برای توسعه مترو، ناوگان اتوبوسرانی و مینی بوس رانی گفت: در این زمینه روز گذشته پروژه عظیمی را استارت زدیم که در حال حاضر هم گفت و گو با دولت را آغاز کردیم، تا ۲ هزار واگن مترویی که در تهران کمبود داریم را تامین کنیم. نتیجه این امر افزایش تاثیرگذاری حمل و نقل عمومی در جا به جایی شهروندان، کاهش سرفاصله خطوط و متعادل سازی ازدحام است.
شهردار تهران با بیان اینکه با تکمیل خطوط ۶ و ۷ لوپ داخلی خطوط مترو تهران کامل و شلوغی خطوط متعادل می‌شود، گفت: امسال ۲۰ درصد از حجم ذرات معلق در تهران کاهش پیدا کرده است و این مسیر باید ادامه پیدا کند و ضروری است که از خودروهای شخصی کم‌تری استفاده کنیم و کمپین سه شنبه‌های بدون خودرو یکی از راه‌های رسیدن به این هدف است.
تهرام /۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =