۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83361595
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین نشست ستاد مهندسی فرهنگی در کشور برگزار می شود

بوشهر- ایرنا- دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نخستین نشست ستاد مهندسی فرهنگی کشور به زودی به ریاست رئیس جمهوری برگزار می شود.

حجت الاسلام سید سعید رضا عاملی چهارشنبه شب در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر افزود: سند مهندسی فرهنگی اگر بخواهد برش‌های استانی و ظرفیت‌های استانی را دنبال کند درصدد این نیست که شورای مجزایی غیر از شورای فرهنگ عمومی داشته باشد.

وی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت سند مرجع مهندسی فرهنگی کشور است که درجلسه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی نمایندگانی که باید در ستاد مهندسی فرهنگی باشند تعیین و به رئیس جمهور ابلاغ شد.

عاملی گفت: سند مهندسی فرهنگی سند بسیار مهمی است که بیش ازسه هزار نفر از کارشناسان کشور در تهیه و تدوین این سند همکاری و مطالعه زیادی دراین خصوص انجام شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برنامه‌هایی باید در ذیل سند مهندسی فرهنگی شکل بگیرد که در این زمینه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی گفت: شورای فرهنگ عمومی پشتوانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه فرهنگ عمومی است و توقع می‌رود این شورا تنها محلی برای دریافت، هماهنگی و برنامه ریزی نباشد بلکه خود را یک ظرفیت ملی برای تهیه دستور کارشورای عالی انقلاب فرهنگی بداند.

عاملی اضافه کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها باید به فرهنگ سلامت، علم و فناوری، سبک زندگی و روابط اجتماعی توجه ویژه شود.

وی تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی باید نقش تاثیرپذیر خود را در حوزه‌های اجتماعی جامعه در فضای ملی بیشتر نشان دهد.

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سندها نقش هماهنگ کننده، پیشرفت و توسعه موزون را دارند.
وی اظهار کرد: استان بوشهر صاحب علمای بزرگ، مفاخر فکری و اندیشه‌ای بزرگ است و انسجامی که در این استان وجود دارد حکایت از وجود ظرفیت بسیار مهم برای رشد و توسعه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امید است با تدوین سند جامع فرهگ عمومی استان بوشهر این مهم هم بعنوان الگو در اختیار دیگر استان‌ها قرار گیرد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری گفت: هرچند استان بوشهر در صنعت و انرژی برتر است اما اگر در عرصه فرهنگ بستر ساز، و مدیر و تعیین کننده نباشد این صنعت نظام فرهنگی را برهم می‌زند.

وی بیان کرد: برای رسیدن به پیشرفت در همه زمینه‌ها در گام نخست باید فرهنگ نهادینه شود در غیر این صورت به نتیجه نخواهیم رسید.

صفایی بوشهری گفت: استان بوشهر از جمله استان‌های فرهنگی در حوزه خلیج فارس است که در بسیاری از نوآوری‌های علمی و فرهنگی بعنوان مرجع شناخته شده و بعنوان عنصر بسیار مؤثر در وحدت اقوام مطرح بوده و هست.

وی ادامه داد: در کنار سایر ابعاد صنعتی و انرژی، استان بوشهر استانی فرهنگی است و در دهه اخیر کارهای بزرگی در حوزه فرهنگ در این استان انجام شده است.

صفایی بوشهر گفت: شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر از شوراهای برتر والگو و در عرصه قرآنی بعنوان ممتاز و جزو پنج استان امن کشور به شمار می‌رود.

وی برضرورت تعیین ۱۵ آبان بعنوان سالروز مبارزات ضد استعماری زنان ایران در تقویم رسمی کشور تاکید کردو افزود: با توجه به قیام ضد استعماری زنان لرده دشتستان استان بوشهر می‌تواند پیشتاز این حرکت باشد.

امام جمعه بوشهر افزود: شورای فرهنگ عمومی این استان در خدمت شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

استاندار بوشهر گفت: دشمن در صدد ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است که شورای فرهنگ عمومی باید در زمینه خنثی کردن توطئه‌های دشمن در این زمینه اقدام کند.

عبدالکریم گراوند افزود: دشمن امروز با تمام ابزارها برای ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی و القای این فکر در بین جوانان برنامه ریزی می‌کند.

وی بیان کرد: با یک بررسی منصفانه اقدامات صورت گرفته امروز قابل قیاس با گذشته نیست و باید کارها و گام‌های برداشته شده برای توسعه کشور برای جامعه بازگو شود.

استاندار بوشهر گفت: راه اندازی تأسیسات بزرگ نفت و گاز درعسلویه، نیروگاه اتمی و سایر سرمایه گذاری‌های دیگر در بخش‌های مختلف بعنوان سرمایه‌هایی هستند که در دوران انقلاب اسلامی به ثمر نشسته است.

وی بیان کرد: استان بوشهر از ظرفیت‌های فوق العاده ای در بخش منابع طبیعی و انسانی برخوردار است و امروز به لحاظ درآمدی بعنوان پنجمین استان کشور به شمار می‌رود.

گراوند گفت: استان بوشهر با آن سابقه درخشان تاریخی در بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی از جمله استان‌های تأثیر گذار به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: امروز در جنگ اقتصادی با توجه به سرمایه‌ها و صنعتی که در استان بوشهر وجود دارد این استان در خط مقدم مبارزه قرار دارد.

گراوند گفت: امنیت و آرامش موجود در استان بوشهر در نتیجه حاکم بودن فرهنگ تحمل و مدار در این استان است.

وی افزود: ما می‌توانیم از این تأثیرگذاری استان بوشهر در حوزه ملی هم بهره بگیریم و این جای خوشحالی است که وقتی قرار است کاری در سطح کشور انجام شود استان بوشهر به دلیل ظرفیت، زمینه و آمادگی اجرایی بعنوان پایلوت انتخاب می‌شود.

گراوند اضافه کرد: باید از تدوین این سندها در جهت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی بهره برد.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =