ایندیپندنت: مرسی ۲۰ دقیقه در قفس دادگاه در حال جان دادن بود

تهران- ایرنا- روزنامه انگلیسی ایندیپندنت روز چهارشنبه نوشت، محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر در حالی که به مدت ۲۰ دقیقه در کف قفس زندان دادگاه در حال جان دادن بود، هیچ یک از نیروهای امنیتی برای کمک به وی وارد قفس نشدند.

به گزارش این روزنامه، نیروهای امنیتی دادگاه مصر متهم ردیف اول قتل مرسی هستند زیرا این افراد با نادیده گرفتن درخواست کمک‌های اولیه برای مرسی موجب کشته شدن وی شدند.

ایندیپندنت به نقل از منابع خود می‌نویسد، نیروهای انتظامی زندان در حالی که مرسی ۶۷ ساله به مدت ۲۰ دقیقه در حال جان دادن در کف قفس بود هیچ اقدامی برای نجات وی انجام ندادند.

مرسی که از بیماری‌های دیابت، فشارخون بالا و کبد رنج می‌برد در آخرین جلسه بازجویی روز دوشنبه خود در حال سخنرانی بود که یک‌باره بر کف قفس دادگاه افتاد.

دادستان کل مصر با تکذیب این ادعا گفت، مرسی پس از سکته قلبی سریعاً به بیمارستان منتقل شد.

ایندیپندنت همچنین نوشت: وزارت خارجه مصر تا این لحظه واکنشی نسبت به اتهامات مطرح شده علیه پلیس و نگهبانان دادگاه نداشته است.

سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری آغاز تحقیق مستقل در مور پرونده مرگ مرسی و شرایط او در زندان را خواستار شده‌اند.

مرسی روز دوشنبه در جلسه دادگاه قاهره درگذشت. وی کسی بود که پس از دهه‌ها حکومت نظامیان و رؤسای جمهوری مادام‌العمر بر مصر، در پی تحولاتی که توسط مردم این کشور رقم خورد، در انتخاباتی آزاد، به ریاست جمهوری انتخاب شد و پس از یکسال با کودتای نظامیان از ریاست جمهوری برکنار و به زندان افتاد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =