حناچی: باید برای اجرای پروژه های مهم شهری مسابقه برگزار کنیم

تهران - ایرنا - شهردار تهران گفت: در احداث پروژه‌های تأثیر گذار شهری باید برای طراحی آن پروژه مسابقه‌ای را برگزار کنیم که البته برای احداث پل طبیعت این مسابقه برگزار شد و یک معمار خانم جوان که گمنام و کم سابقه بود توانست نام خود را جهانی کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ پیروز حناچی عصر چهارشنبه در هشتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران که در سالن جابرابن حیان دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد خاطرنشان کرد: در معماری بسیاری از پروژه‌های بزرگ جهان از جمله پروژه طرح توسعه موزه لوور پاریس و همچنین در توسعه ورودی موزه ملی بریتانیاچنین مسابقه‌ای برای طراحی پروژه‌های شهری برگزار شد و معماران با طراحی درست این اماکن را به مقاصد گردشگری بزرگ تبدیل کردند.

شهردار تهران گفت: اگر می خواهیم یک پروژه موفق شهری را اجرا کنیم باید پیمانکار از مهارت لازم برخوردار باشد و استانداردها را در فرآینده اجرای آن رعایت کند.

حناچی بیان کرد: اگر بخواهیم یک پروژه موفق و تأثیرگذاری در حوزه شهری در سراسر کشور و جهان به اجرا برسانیم باید در قدم اول آن را درست تعریف کنیم و مدیریت پروژه را یک اصل بدانیم.

وی افزود: هم اکنون پروژه‌هایی نا موفقی در شهرها داریم که نتیجه یک سوال غلط است و درست تعریف نشده است.

شهردار تهران ادامه داد: انتخاب کارفرمای حرفه‌ای به موفقیت کمک می‌کند و کارفرمای حرفه‌ای با برخورد درست با عوامل اجرایی و با استفاده از خرد جمعی و پاسخ به سوالات به موفقیت دست پیدا می‌کند.

وی؛ انتخاب مشاوران باتجربه را یکی دیگر از ابزارهای موفقیت در اجرای پروژه‌ها اعلام کرد و گفت: انتخاب مشاوران کاربلد بسیار تأثیرگذار است چرا که مشاوران پیوند دهنده مجریان و پیمانکاران است.

حناچی یادآور شد: گرچه در شرایط سخت اقتصادی پیمانکاران درگیر تأمین منابع مالی و مطالبات خود هستند اما در مجموعه شهرداری تهران تلاش می‌کنیم پروژه‌های با کیفیت شهری موفق را اجرا کنیم که این پروژه‌ها به تولید ثروت و مقاصد گردشگری کمک می‌کند.

تهرام /۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =