۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۰
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83361551
۰ نفر
آموزش و پرورش دماوند با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است

تهران- ایرنا- رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: این نهاد در سال تحصیلی جدید با توجه به کسری نیرو و همچنین عدم استقبال نیروی‌های حق التدریس با کمبود شدید نیروی انسانی رو به روست.

به گزارش ایرنا، مهرداد پورفتحی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند که با حضور اعضای ستاد در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به وضعیت نیروی انسانی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹، اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، شاهد کسری ۲۰۸ نیرو در شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگرعدم پرداخت حقوق معلمان حق التدریس در سال تحصیلی گذشته و اینکه این نهاد نتوانست مطالبات آنان را برآورده کند، قطعاً با عدم استقبال آنان نیز مواجه خواهیم بود که البته این اتفاق تنها مختص به شهرستان دماوند نیست.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۵۳ کلاس درس در مدارس شهرستان پیش بینی شده بود که در سال تحصیلی جدید، این میزان به ۵۶۲ کلاس رسیده و از سوی دیگر تعداد خروجی‌های نیروی انسانی در مهر ۹۸، ۹۷ نفر است که ۷۶ نفر بازنشسته شده، ۱۹ نفر سرباز معلم هستند و ۲ نفر انتقالی می‌گیرند و تنها ۴۱ نفر ورودی خواهیم داشت.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند افزود: با توجه به کسری ۱۴۳ نفر از سال گذشته و افزایش ۹ کلاس درس، قطعاً با مشکل مواجه خواهیم شد؛ طبق آمار هر ۲۰۰ واحد مسکونی یک فضای آموزشی نیاز دارد که باید به این مهم توجه می‌شد.

این مقام مسئول در ادامه به افزایش دو رشته بهیاری و تربیت بدنی در هنرستان‌های شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز منطقه و همچنین فراوانی دو رشته کامپیوتر و حسابداری در سطح دبیرستان‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای، در نظر داریم این دو رشته را در کنار رشته پرستاری که هم اکنون در دانشگاه آزاد دماوند فعال است، با دریافت مجوز، ایجاد کنیم.

پورفتحی تصریح کرد: هم اکنون رشته تربیت بدنی ویژه پسران در هنرستان‌های شهرستان فعال است ولی لازم است این رشته برای دختران نیز با توجه به داشتن متقاضی، ایجاد شود که در صورت کسب مجوز، دبیرستان تربیت بدنی نیز خواهیم داشت.

تهرام/۷۲۴۶//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =