۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۲
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83361526
۰ نفر

برچسب‌ها

متولیان فرهنگی در تعامل کامل با هنرمندان باشند

بوشهر-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: متولیان فرهنگی باید در تعامل کامل با هنرمندان باشند و مشکلات مالی نباید منجر به تنش بین آنها شود.

فاطمه کرم پور روز چهارشنبه در نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: تغییر نگاه و رویکرد در فعالیت‌های فرهنگی و هنری ضروری است و در این زمینه محل کار رؤسای اداره‌های ارشاد باید به پاتوق هنرمندان تبدیل شود.

وی بیان کرد: با گفت و گو و برگزاری نشست‌های مختلف بخش زیادی از مشکلات قابل است که این ظرفیت باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

کرم پور ادامه داد: رؤسای اداره‌های ارشاد شهرستان‌ها باید حلقه واسط هنرمندان و جامعه هدف و سایر دستگاه‌های دولتی باشند.

وی با اشاره به نقش تسهیل‌گری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری کنسرت‌ها گفت: برگزاری کنسرت‌ها باید با هماهنگی و طبق ضوابط و قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد که رؤسای شهرستان‌ها باید در این زمینه نقش تسهیل‌گری داشته باشند.

کرم پور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هم‌افزایی و مشارکت همه دستگاه‌های شهرستانی در برگزاری شورای فرهنگ عمومی ضروری است.

وی افزود: در این زمینه شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها باید منظم و با انتخاب موضوع‌های جامعه با مشارکت همه دستگاه‌ها برگزار شود.

کرم پور با اشاره به تشکیل کمیته نظارت و رسیدگی بر اماکن فرهنگی استان بوشهر گفت: کمیته نظارت و رسیدگی بر اماکن فرهنگی و مجتمع هنری استان موظف است در همه شهرستان‌ها حضور یافته و با انجمن‌ها و بخش خصوصی نشست برگزار کنند.

وی یادآور شد: این کمیته باید نیازها را شناسایی کند تا بر اساس اولویت‌ها نسبت به رفع آنها اقدام شود.

در ادامه رؤسای اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها برنامه‌های سال جاری و مسائل و مشکلات کارکنان، حوزه مالی و هنرمندان را بیان کردند.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =