۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۴
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 83361525
۰ نفر
راه‌های روستایی مناطق سیل زده وضعیت مناسبی ندارند

اهواز - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: زیرساخت‌ها و راه ها در مناطق سیل زده نامناسب است، هر چند تردد در آن‌ها انجام می شود اما کیفیتشان نامناسب است.

به گزارش ایرنا فاضل عبیات روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده شادگان و بررسی روند رسیدگی به مشکلات مردم منطقه اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با پیگیری بحث اعتبارات و تذکراتی که به دستگاه‌های اجرایی داده می شود طی ماه های آینده کارهای اساسی در حوزه راه و زیرساخت‌های روستاهای سیل زده انجام دهیم تا شرایط زندگی آنان به شرایط قبل از سیلاب بازگردد.

وی با اشاره به مشاهده مشکلات اهالی روستاهای سیل زده شادگان از نزدیک توضیح داد: مردم این منطقه توانستند با صبر و تحمل، بسیاری از مشکلات و رنج ها در برابر سیلاب ایستادگی کنند و حتی در برخی نقاط روستاییان روستا را از آبگرفتگی رهانیدند و با استحکام و ترمیم سیل بندها در برابر آبگرفتگی و سیلاب مقاومت کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: در این بازدید اهالی روستاهای شادگان مطالبی از قبیل جبران خسارات مربوط به مسکن، بازسازی و نوسازی مساکنی که نیازمند تعمیر یا احداث است، خسارت های بخش کشارزی و آماده بودن یا نبودن اراضی برای کشت تابستانه مطرح کردند که جای تامل بسیاری دارد.

وی با اشاره به ارزیابی اولیه صورت گرفته از روستاهای سیل زده بیان کرد: با توجه به اینکه برخی خسارت ها پس از پایان سیل بروز می‌کند و تبعات آن به تدریج خود را نشان می‌دهد علاوه بر ارزیابی اولیه، برنامه ریزی شده تا مجدداً ارزیابی از خانه ها، روستاها و اراضی کشاورزی صورت گیرد تا اگر خسارتی به درستی برآورد نشده است به صورت دقیق در نظر گفته شود.

عبیات با اشاره به مدارسی که در سیل اخیر آسیب دیده اند گفت: برخی مدارس نیاز به بازسازی دارند از این رو آن‌ها را در لیست احداثی ها قرار داده ایم تا در ماه های آینده عملیات احداث آنها آغاز شود.

وی گفت: همچنین براساس بازدیدی که از روستاهای شادگان صورت گرفته و با توجه به احصاء تمامی مسایل مصوب شد یکی از روستاها جابجا شود و به محل جدیدی منتقل شود که در حال حاضر محل جدید به منظور پایش دقیق در دست بررسی است و در هفته آینده با حضور دیگر دستگاه های متولی تصمیم نهایی در ارتباط با این روستا گرفته می شود.

طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون در بهار امسال، ۲۱ شهرستان را در خوزستان تحت تأثیر قرار داد و ۳۷۴ روستا به صورت جزئی و کلی تخلیه شدند.

طبق گزارش جمعیت هلال احمر خوزستان، به ۲۵۶ هزار و ۷۰۱ نفر در استان (بیش از ۴۶ هزار و ۸۰۸ خانوار) امدادرسانی شده است.

۷۱۶۴/‏۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =