۳۰ میلیارد ریال سبد غذایی بین کودکان کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال سبد غذایی از ابتدای امسال تاکنون بین کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه این استان توزیع شده است.

قباد مبشری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد سبدهای غذایی توزیع شده در کهگیلویه و بویراحمد در این مدت سه هزار و ۶۲ عدد و شامل مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، برنج و روغن بوده است.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد به منظور رفع سو تغذیه کودکان کمتر از پنج سال این استان و کمک به بهبود رشد آنان طرح همسفره را به طور مستمر در استان اجرا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک سه هزار و ۶۲ کودک کمتر از پنج سال در این استان زیر پوشش طرح همسفره هستند.

مبشری عنوان کرد: آن عده از کودکان زیر پنج سال کهگیلویه و بویراحمد که به دلیل سو تغذیه دچار اختلال در رشد هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان معرفی می‌شوند.

وی ابراز داشت: کودکان زیر پنج سال دریافت کننده سبد غذایی در کهگیلویه و بویراحمد در فاصله زمانی ۶ ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند و در صورت بهبودی از چرخه حمایت خارج تا کودکان دیگری جایگزین آنها شوند.

مبشری گفت: نیکوکاران بومی و غیربومی می‌توانند برای شرکت در طرح همسفره و کمک به تأمین سبد غذایی برای کودکان کمتر از پنج سال دچار سو تغذیه کهگیلویه و بویراحمد به سایت اینترنتی به نشانی http://hamsofreh.ir مراجعه کنند.

۴۰ هزار و ۸۲۳ خانوار با جمعیت ۱۰۳ هزار و ۷۲۵ نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

۶۱۱۰/‏۷۵۳۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =