۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 1739
کد خبر: 83361517
۰ نفر
وزیر فرهنگ بر حمایت‌های هنری در روستاها تاکید کرد

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دردیدار با استاندار خراسان شمالی، برتوجه به اقدامات و حمایت های فرهنگی وهنری در روستاها تاکید کرد.

«سید عباس صالحی» عصر چهارشنبه در دیدار با «محمدعلی شجاعی» با اشاره به سفراستانی خود به ۱۲ استان کشور، توجه به روستاها را ازجمله اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درعرصه اقدامات فرهنگی و هنری عنوان کرد.

وی افزود: توجه به پروژه‌های نیمه تمام از دیگر اولویت‌های این وزارتخانه در برنامه‌های کاری است و تلاش می‌کنیم در بخش زیرساخت‌ها نیز اتفاقات مناسبی بیفتد.

وی همچنین با اشاره به امضای تفاهم نامه‌های همکاری با استان‌ها، افزود: بر اساس تفاهم نامه‌های همکاری که برای مدت ٣ سال بین این وزارتخانه و استانداری‌های استان‌ها به امضا می‌رسد تلاش می‌کنیم پروژه‌های ملی و استانی به سرانجام برسد و همکاری‌های خوبی با استان‌ها در حوزه‌های فرهنگی و هنری داشته باشیم.

تاکید با دیدار با مسئولان برای رفع مشکلات

در ادامه این دیدار، استاندارخراسان شمالی نیزگفت: دیدار با مسئولان از اهمیت زیادی برای من برخوردار است زیرا خود را نماینده دولت و حاکمیت می دانم که باید پاسخگو به ملت باشیم.

«محمدعلی شجاعی» با اشاره به برخی مشکلات استان خراسان شمالی ادامه داد: با وجود مشکلاتی که در این استان و جود دارد تلاش شده تقسیم کار خوبی صورت بگیرد. توجه به پیشگیری از وقوع سیل در ابتدای سال یکی از این اقدامات است.

او افزود: استان خراسان شمالی از اسفند ماه سال گذشته در این زمینه تشکیل جلسه داد و سیلی که در ابتدای سال اتفاق افتاد ما را غافلگیر نکرد و با برنامه ریزی های از پیش انجام شده خسارات وارده به این استان کم بود.

نیاز فرهنگی و هنری استان

شجاعی افزود: این استان در حوزه فرهنگی و هنری نیازهایی دارد که لازم است بیش از پیش به آنها توجه شود. توجه به مطبوعات و تخصیص یارانه به آنها از جمله کاغذ، برگزاری جشنواره‌های ملی و بین المللی در استان، توجه به حمایت‌های فرهنگی و هنری در روستاهای استان و … از جمله این نیازها است.

در این دیدارعلی اصغر کاراندیش معاون امور استان‌ها، حقوقی و مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =