۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 1399
کد خبر: 83361488
۲ نفر

برچسب‌ها

سومین همایش ملی هیدرولوژی ایران در تبریز برگزار می‌شود

تبریز- ایرنا- سومین همایش ملی هیدرولوژی ایران ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه سال جاری در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.دبیر سومین همایش ملی هیدرولوژی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: توجه به رویدادهای مرتبط با هیدرولوژی در سال‌های گذشته و نمود خشکسالی‌ها و سیلاب‌های اخیر؛ شناسایی جایگاه علم هیدرولوژی و نقش آن در جوامع انسانی در اکوسیستم‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
دکتر احمد فاخری فرد اظهار داشت: تغییر اقلیم، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم‌های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوزه‌های شهری و هیدرولوژی، محیط زیست و آب‌های غیر متعارف از جمله محورهای اصلی این کنفرانس به شمار می‌آیند.
وی گفت: هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی و حفاظت از منابع آب، شبیه سازی و مدل سازی در هیدرولوژی، آب‌های ژرف، هیدرولوژی و سازه‌های علوم کشاورزی و فرهنگ و اخلاق آب از دیگر محورهای این کنفرانس هستند.
فاخری فرد افزود: این همایشبا همکاری انجمن هیدرولوژی ایران و با هدف ارائه آخرین یافته‌های علمی، تعامل اساتید و مسئولان اجرایی، محققان، کارشناسان و دانشجویان این عرصه برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مهلت ارسال اصل مقالات تا دهم مرداد ماه و آخرین مهلت ثبت نام یکم شهریور ماه بوده و نتایج داوری ۲۵ مرداد ماه سال جاری اعلام می‌شود.
دبیر سومین همایش ملی هیدرولوژی با اشاره به برگزاری برنامه‌های جنبی در حاشیه این همایش از جمله جشنواره آب و رسانه اعلام کرد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه همایش می‌توانند با شماره ۳۳۳۵۶۰۰۷ تماس گرفته و یا به وبسایت کنفرانس به آدرس www.۳irhydro.tabrizu.ac.ir مراجعه کنند.
/ ۳۰۷۱/‌۶۱۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =