تمام طرح‌ها در کشور باید پیوست سلامت داشته باشند

بندرعباس- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تمام پروژه‌ها و برنامه‌ها در کشور در حوزه‌های مختلف اعم از عمرانی، اقتصادی و هنری باید پیوست سلامت داشته باشند.

به گزارش ایرنا، دکتر حسین فرشیدی چهارشنبه شب در نشست با رئیس و اعضای شورای اسلامی هرمزگان اظهار داشت: طرح پیوست سلامت باید در حین اجرا و در زمان بهره برداری پروژه‌ها مورد استناد قرار گیرد و طبق آن طرح‌ها به صورت دوره‌ای بررسی شوند.

وی تاکید کرد: تمامی پروژه‌ها باید علاوه بر تأیید زیست محیطی از لحاظ شاخص‌های سلامت نیز مورد بررسی و تأیید قرار گیرند.

وی با اشاره به نقش مهم هرمزگان در کشور، افزود: انتظار داریم دولت نگاه ویژه ای نسبت به سرانه سلامت این استان در متوسط کشوری داشته باشد.

فرشیدی نقش شوراهای اسلامی در ترویج فرهنگ سلامت در جامعه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این شوراها می‌توانند با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی از جمله پیاده روی های خانوادگی و ورزش‌های همگانی گام مهمی در این مسیر بردارند.

شرق هرمزگان نیازمند تأسیس دانشکده علوم پزشکی است

رئیس شورای اسلامی استان هرمزگان نیز در این نشست مقوله سلامت را یکی از شاخص‌های مهم در روند توسعه یک جامعه دانست و گفت: از مهمترین نیازهای هرمزگان احداث دانشکده علوم پزشکی در منطقه شرق استان به منظور تربیت نیروی متخصص و بومی است.

حسن حاجی زاده تصریح کرد: مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی و مدیران استان باید پیگیر اخذ اعتبار و بودجه لازم به منظور نوسازی و بازسازی بیمارستان‌های استان باشند تا بهترین خدمات به مردم ارائه شود.

جمعیت هرمزگان با تعداد کادر درمانی آن تناسب ندارد

عضو شورای عالی استان‌ها نیز در این نشست با اشاره به کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان هرمزگان، گفت: جمعیت استان با تعداد کادر درمانی آن تناسب ندارد و باید مسؤولان فکری به حال این موضوع داشته باشند.

کیانوش جهانبخش تصریح کرد: نداشتن سواد سلامت لازم در هرمزگان و آشنا نبودن بعضی از مدیران با خدمات سلامت باعث نبود همگرایی در تصمیم گیرهای حوزه بهداشت و درمان می‌شود.

وی بیان داشت: نظرات غیر تخصصی و کارشناسی از سوی افراد غیرمتخصص موجب ایجاد بار مضاعف در حوزه بهداشت و درمان می‌شود و باید این مساله را مدیریت کرد.

عضو شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: دولت باید نگاهی ویژه ای به هرمزگان داشته باشد تا این استان قطب درمانی جنوب کشور شود.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =