صندوق بیمه روستایی گیلان ۷۵ هزار و ۷۹۳ نفر را تحت پوشش دارد

آستارا - ایرنا - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان گفت: ۷۵ هزار و ۷۹۳ نفر در استان تحت پوشش این بیمه هستند و از مزایای مستمری بازنشستگی، کارافتادگی و فوت بهره مند خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ هانی عارف عصر چهارشنبه در دیدار مردمی در مسجد جامع روستای ویرمونی آستارا افزود: در سال گذشته برای یک‌هزار و ۳۸ نفر از افراد تحت‌پوشش در استان، به تفکیک ۵۳۵ حکم فوت، ۱۵۳ حکم از کارافتادگی و ۲۲۶ حکم بازنشستگی صادر شد.

وی اضافه کرد: در آستارا یک هزار و ۴۰۵ نفر زیر پوشش بیمه این صندوق هستند و تا سقف ۹ هزار نفر می‌توان در این شهرستان بیمه کرد و بیشترین بیمه شده در استان، با پنج‌هزار و ۷۱۴ نفر مربوط به شهرستان لنگرود و کمترین بیمه‌شده با چهار و ۹۰۷ نفر مربوط به شهرستان تالش است.

وی بیان کرد: افراد ۱۸ تا ۵۰ ساله می‌توانند با عضویت اختیاری در این صندوق و پرداخت حداقل دومیلیون و ۷۰۰ هزار ریال و حداکثر شش میلیون و ۶۰۰ هزار ریال در سال، از خدمات آن استفاده کنند.
عارف اظهار کرد: برخورداری از مستمری بازنشستگی با داشتن حداقل ۶۵ سال و مستمری از کارافتادگی و بازماندگان از مزایای این بیمه است و دولت با اختصاص اعتبارات لازم از توسعه بیمه حمایت می‌کند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان خواستار همراهی بخشداران و دهیاران با ترویج بیمه در روستاها شد و فراگیر شدن بیمه‌ها را در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و رفع نگرانی‌ها مهم دانست.
استان گیلان با ۱۴ هزار کیلومتر مربع مساحت و افزون بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۶ شهرستان، ۱۰۹ دهستان و دو هزار و ۵۸۳ آبادی است و شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب این استان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴ / ‏‬ ۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =