۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83361471
۱ نفر
بیش از 16 هزار معتاد در استان اردبیل شناسایی شدند

اردبیل- ایرنا - دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: بیش از ۱۶ هزار معتاد شناسنامه دار در این استان شناسایی شده و در چرخه درمان قرار گرفته اند.

به گزارش ایرنا، بهنام بهشتی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خلخال افزود: با وجود همه تلاش های صورت گرفته در پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در استان در حال حاضر درمان و بهبود مبتلایان به مواد افیونی، با هدایت معتادان به مراکز و کمپ های ترک اعتیاد در دستور کار این ستاد قرار دارد.

وی اظهار داشت: با وجود تلاش شبانه روزی و جمعی دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر، حل ریشه ای این آسیب اجتماعی همه گیر نیازمند بهره گیری از خرد و تلاش جمعی و اهتمام اقشار مختلف مردم است.

او با بیان اینکه استان اردبیل عاری از معتادان کارتن خواب است، افزود: با این حال جولان معتادان متجاهر یک دغدغه فکری برای مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر در این استان بوده که با راه اندازی کمپ دولتی ترک اعتیاد زمینه برای جمع آوری آنها فراهم می شود.

بهشتی ارائه راهکارهای کارساز پیشگیرانه از اعتیاد را مقدم بر سایر روش های مبارزه و درمان ذکر کرد و گفت: افزایش سطح آگاهی آحاد مردم از مضرات مواد مخدر می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده از آلوده شدن افراد بیشتر به مواد افیونی شود.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =