ایستگاه پست ۲۳۰ کیلوولتی GIS صفه اصفهان به بهره برداری رسید

اصفهان - ایرنا - ایستگاه پست ۲۳۰ کیلوولتی GIS صفه اصفهان عصر روز چهارشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استان به بهره برداری رسید.

ایستگاه پست ۲۳۰ به ۶۳ به ۲۰ کیلوولت (GIS صفه ) با هزینه یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به عنوان یکی از مهمترین ایستگاه های برق منطقه اصفهان و از طرح های راهبردی و ملی صنعت برق کشور با ظرفیت نهایی ۴۰۰ مگاولت آمپر در جنوب کلانشهر اصفهان بهره برداری شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان در آیین افتتاح این ایستگاه گفت: این پست با جدیدترین فناوری روز دنیا یعنی سیستم پست فشار قوی با عایق گازی ( gas insulation substation) با مساحت ۱۰ هزار متر مربع احداث شده است.
رسول موسی رضایی افزود: هدف از ایجاد این پست، تامین انرژی پایدار برق برای منطقه جنوبی اصفهان است.
وی ادامه داد: این پست با کاهش بار پست های ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت آبشار و اصفهان، نقش بسزایی در افزایش پایداری شبکه برق اصفهان و تامین انرژی مطمئن و دائم شهر دارد.
وی با بیان اینکه در این پست انرژی تجدیدپذیر باد و خورشید با فناوری GIS تلفیق شده است، گفت: تونل زیرزمینی این ایستگاه به عنوان یکی از بزرگترین تونل های انتقال و توزیع انرژی کشور حد فاصل نیروگاه اصفهان و پست GIS و ایستگاه طالقانی در مرکز شهر وظیفه انتقال ۲۳۰ کیلوولت برق را به مرکز اصفهان از زیر بستر زاینده رود به عهده دارد.
وزیر نیرو از دوشنبه شب به منظور شرکت در اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه و بهر برداری از چندین طرح آبی و برقی استان وارد اصفهان شد.

اردکانیان امروز چندین طرح آبرسانی را در شهرستان های استان اصفهان افتتاح کرده است و همچنین بهره برداری شماری از طرح های برفرسانی در این استان از جمله برنامه های روز پنجشنبه وی در این استان اعلام شد.
۳۰۱۱/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =